امضای تفاهمنامه یک باب مجتمع آموزشی، فی مابین وزارت معارف و بنیاد خیریه کشور ترکیه

media-moe
پنجشنبه ۱۴۰۱/۵/۲۷ - ۹:۳۸
jhgf

تفاهمنامه ای اعمار یک باب مجتمع بزرگ تعلیمی و تربیتی برای اطفال یتیم فی مابین وزارت معارف و بنیاد خیریه کشور ترکیه (IHH) ، از سوی شیخ مولوی نورالله منیر وزیر سرپرست معارف و آقای یعوذ دده معاون بنیاد یاد شده، طی مراسمی به امضاء رسید.
نشست مذکور با تلاوت آیاتی چند از قرآن عظیم الشان آغاز گردید.
ابتداء وزیر سرپرست معارف ضمن خوش آمدید مهمانان، در مورد اهمیت تکافل و وارسی اطفال یتیم، از دیگاه دین مقدس اسلام صحبت های تفصیلی نموده و از بنیاد خیریه ترکیه مبنی بر اراده اعمار یک باب مجتمع بزرگ آموزشی برای اطفال یتیم در شهر کابل ،اظهار امتنان کرد.
سپس معاون بنیاد یاد شده با اشاره به فعالیت های بنیاد متذکره، تصریح کرد که بنیاد خیریه ترکیه در سراسر دنیا مصارفات مالی، تعلیمی و تربیتی  ۱۳۰ هزار طفل یتیم را به عهده گرفته و در افغانستان هم می خواهد که فعالیت های شان را بیشتر گسترش دهند.
قابل یادآوریست که در مجتمع مذکور ؛ صنوف درسی، لیلیه، یک محراب مسجد، طعام خانه و میادین ورزشی و سایر ضروریات شامل بوده که در یک وقت ظرفیت یک هزار دانش آموز را دارا می باشد. 
مجلس با قرائت دعائیه از طرف الحاج مولوی عبدالخالق صادق سرپرست معینیت تضمین کیفیت پایان یافت.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۱/۹/۱۲ - ۱۴:۳۵
Background image

فشرده چند خبراز ریاست های معارف ولایات

خوست:
خیروگل خیرخواه آمر تعلیم و تربیه، ریاست معارف ولایت خوست با تیم کاری همراه، به ولسوالی باک این ولایت سفر نموده، از جریان امتحانات سالانه، امور اداری و جریان کار ترمیم مکاتب این. . .

شنبه ۱۴۰۱/۹/۱۲ - ۱۳:۳۶
Background image

خبر های مختصر ریاست های معارف ولایات

پنجشیر:
مولوی مطیع الله جواد عضومسلکی آمریت تعلیمات اسلامی ریاست معارف ولایت پنجشیر، ضمن دیدار ازجریان امتحانات سالانه دارالعلوم عمربن الخطاب (رض) در ولسوالی حصه اول این ولایت، بخش های. . .

شنبه ۱۴۰۱/۹/۱۲ - ۱۰:۳۹
Background image

پیام تسلیت وزارت معارف امارت اسلامی افغانستان، به مناسبت شهادت شاگردان در انفجار مدرسه جهادی ولایت سمنگان

با تاسف اطلاع حاصل نمودیم، به اثری انفجاری که در مدرسه جهادی شهر ایبک ولایت سمنگان رخ داد، شماری از هموطنان مظلوم ما شهید و زخمی شدند.
وزارت معارف امارت اسلامی افغانستان  فاجعه یاد شده. . .

بازگشت به اخبار