دور اول مسابقات علمی ستاره ساینس در ولايت تخار برگزار گردید

media-moe
شنبه ۱۴۰۰/۲/۱۸ - ۱۴:۵۸
تخار ولایت کې د (ساینس ستورى) تر نامه لاندې علمي سیالۍ ترسره شوې

وزارت معارف، تخار: مسابقات علمی ستاره ساینس جهت شناسایی مکاتب برتر و شاگردان نخبه بین شش باب مکتب پسرانه معارف شهری در لیسه عالی ابوعثمان تالقانی برگزار گردید.

در این محفل عبدالسمیع"ابدیار" رئیس معارف تخار و حسام الدین "نظری" آمر برنامه تعلیمات عمومی ریاست معارف وجمعی کثیری از استادان ودانش آموزان اشتراک داشتند.

در نخست رییس معارف ولایت تخار گفت که : در سال تعلیمی ۱۴۰۰ این دومین امتحان رقابتی شناسایی شاگردان نخبه است که میان مکاتب شهری از طرف مدیریت عمومی مرکز ساینس ریاست معارف تخار دایر میگردد.

موصوف افزود در نظر است که در آینده های نزدیک این پروسه انکشاف پیدا کرده و در بین تمام مکاتب شهری اعم از پسرانه و دخترانه و ولسوالی های ولایت تخار تطبیق گردد، تا باشد ازین طریق نهادهاي تعليمي برتر و شاگرادان نخبه در سطح معارف شناسایی و مورد تشویق قرار گیرند.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۳/۳۰ - ۲۱:۴۰
Background image

تدویر ورکشاپ سه روزه برای کارمندان معارف ولایت پکتیکا

وزارت معارف، پکتیکا: برای کارمندان ریاست معارف ولایت پکتیکا ورکشاپ سه روزه جهت تامین شفافیت در استفاده از کمک های نقدی برنامه اقرا، در تالار جلسات ریاست معارف آن ولایت تدویر گردید.

در. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۷ - ۱۱:۵۵
Background image

امضای تفاهمنامه همکاری ریاست معارف ولایت کندهار با پوهنتون آن ولایت

وزارت معارف، کندهار: پوهنتون ولایت کندهار بر مبنای تفاهم نامه ایکه از طرف ریاست معارف آن ولایت با آنها به امضا رسیده است، همکارهای اکادمیک خودرا برای مدت ۵ سال با ریاست معارف اعلام. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۷ - ۱۱:۳
Background image

پیام تسلیت

با تأثر فراوان اطلاع حاصل نمودیم که فضل احمد حیدری مشاور ارشد معینیت تعلیم وتربیه وزارت معارف، به اثر مریضی که عاید حال شان گردیده بود، داعی اجل را لبیک گفت.

 (انا لله و انا الیه. . .

بازگشت به اخبار