مجموعه چند خبر کوتاه از فعالیت های ریاست معارف ولایات

media-moe
شنبه ۱۴۰۲/۳/۲۰ - ۱۴:۱۷
صضث

تخار

رهبری ریاست معارف ولایت تخار همراه با هیئت مقام ولایت و نماینده امربالمعروف ونهی عن المنکر ولایت یاد شده،  از امور اداری و تدریسی دارالعلوم مرکزی تالقان نظارت کردند.
در جلسه ایکه با آمر و استادان دارالعلوم مذکور دایر گردیده بود آنها مشکلات و نیازمندی های آن نهاد دینی را بررسی و یادداشت نمودند.
 الحاج مولوی حزب الله مبشر رئیس معارف ولایت تخار  رشد و تقویت مدارس دینی و دارالعلوم‏ ها را از جمله پلان های وزارت و ریاست معارف دانسته متعهد شد که غرض رسیده‏ گی به مشکلات و پیشنهادات ارائه شده همکاری خواهند نمود.

نورستان

مولوی تاج محمد مطمئن رئیس معارف ولایت نورستان با شیخ شیراحمد حقانی والي آن ولایت دیدار نمود و در مورد دستاوردها، فعالیت‏ های انجام شده، پلان‏ های انکشافی آینده و مشکلات موجود در سکتور معارف نورستان با وی صحبت نمود.
والی نورستان، رهبری مقام ولایت را ملزم به همکاری‏ های همه جانبه با ریاست معارف نورستان دانست.

پروان

مفتی محمد حسن حقانی رئیس معارف ولایت پروان از آمریت معارف ولسوالی سیدخیل، لیسه و متوسطه نمبر۲ امام اعظم (رح) بازدید کرد.
رئیس معارف پروان، ضمن بررسی اسناد اداری و تدریسی آن نهادهای آموزشی، از مسئولان آن خواست تا در قسمت بلند بردن سطح دانش کیفی و کمی  شاگردان توجه جدی داشته باشند.

 

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۲/۷/۱ - ۱۴:۵۹
Background image

افتتاح یک محراب مسجد در لیسه بی بی حوای شهر کابل

 آمر، معلمین و متعلمین لیسه بی بی حوا در مربوطات حوزه یازدهم تعلیمی شهر کابل، در یک اقدام بی پیشنه با هزینه شخصی خویش، برای لیسه متذکره یک محراب مسجد، وضوءخانه، کتابخانه و مرکز صحی. . .

شنبه ۱۴۰۲/۷/۱ - ۱۴:۲۲
Background image

برگزاری امتحان تثبیت سویه تعلیمی    

به منظور فراهم سازی زمینه های آموزش به  اطفال عودت کننده و م‌/جاهدین ا.ا. و جذب آنها در  مکاتب رسمی کشور، اینک ریاست تعلیمات اساسی و ثانوی وزارت معارف، طبق طرزالعمل نافذه از آنها امتحان. . .

شنبه ۱۴۰۲/۷/۱ - ۱۳:۵۲
Background image

سرپرست وزارت معارف با علمای کرام ولایت بلخ نشست مشوره تی دایر نمود

الحاج مولوی حبیب الله آغا سرپرت وزارت معارف در ادامه سفر شان به ولایت بلخ با علمای کرام آن ولایت در محوریت بهبود وضعیت، رفع مشکلات و چالش های فرا راه مدارس و نهاد های دینی آن ولایت، بحث. . .

بازگشت به اخبار