مروری بر چند خبرکوتاه از معارف ولایات

media-moe
سه‌شنبه ۱۴۰۲/۸/۳۰ - ۱۰:۳۷
123

ننگرهار

یک نهاد همکاری با معارف در ولایت ننگرهار برای لیسه های اشپان، څېلی و ابتدائیه دخترانه کدی خیل در مربوطات ولسوالی شیرزاد آن ولایت ذخیره های آب و تشناب اعمار نموده که طی مراسمی با اشتراک مسئولین معارف و بزرگان قومی مورد بهره برداری قرار گرفت.

هلمند

الحاج مولوی عبدالرحمن کندزی والی هلمند در حالی‏ که رئیس و رهبری ریاست معارف نیز وی را همراهی میکردند از مدرسه دارلعلوم فاروقیه مرکز آن ولایت نظارت و بازدید کرد.

هیئت یاد شده ضمن بررسی مسایل اداری و درسی آن مدرسه در دیدار با مسئولین مدرسه مذکور، وعده هر گونه همکاری را سپرد.

غزنی

الحاج مولوي میرنصیر احمد حسینی رئیس معارف ولایت غزنی با بیشتر از ۱۲۰ تن مسئولین مدارس و دارالحفاظ های مرکزی آن ولایت دیدار نمود.

رئیس معارف غزنی با اشتراک کننده گان روی شامل سازی و فراهم نمودن زمینه های آموزشی به فرزندان عودت کننده از کشورهای همسایه، درجه بندی درس های مدارس، چگونه گی روند تبدیلی شاگردان و فراغت آنان بحث و در زمینه هدایات لازم سپرد.

سرپل

مولوی محمد رحمانی رئیس معارف ولایت سرپل، از روند تدریس و اجراآت اداری لیسه پسرانه مجر و متوسطه قدم جای مرکز آن ولایت بازدید کرد.

رئیس معارف، ضمن دیدار با مسئولین معارف و علمای دینی روی وضعیت معارف صحبت و همکاری با معارف را وظیفه و وجیبه دینی هر فرد خواند و در این زمینه خواهان همکاری آنان گردید.

تخار

امتحان رقابتی تحت نام ا/مارت شناسی با اشتراک ۶۰۰ تن شاگردان مکاتب در ولسوالی فرخار ولایت تخار دایر گردید.

پرسش های این امتحان رقابتی روی کارکرد ها و مبارزات ۲۲ ساله ا.ا متمرکز بود و گفته می شود که برای شاگردان ممتازجوایز نیز در نظر گرفته شده است.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۱۷ - ۱۲:۴۰
Background image

مروری بر چند خبر از معارف ولایات

غزنی:

الحاج مولوی میرنصیر احمد حسینی رئیس معارف ولایت غزنی طی نشستی با ولسوال، علمای دین و بزرگان قومی ولسوالی قره باغ آن ولایت در مورد برنامه های وزارت معارف و ریاست معارف غزنی صحبت. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۱۷ - ۱۲:۳۳
Background image

تقدیر اعضای کمیته تخریج شرعی از سوی سرپرست وزارت معارف

به تاسی از حکم مقام عالی رهبری ا.ا. افغانستان، چندی قبل تحت اشراف الحاج مولوی عبدالخالق صادق معین تضمین کیفیت وزارت معارف کمیته ده نفری تخریج شرعی به ترکیب شماری از روئسای ادارات ذیربط. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۱۷ - ۱۲:۲۲
Background image

راپور هفتگی ریاست دعوت و ارشاد وزارت معارف

از شنبه ۱۴۴۵/۱۱/۲۳ تا ۱۴۴۵/۱۱/۲۸ ه. ق.( از ۱۲ تا ۱۷ جوزا ۱۴۰۳ ه.ش.)

مسئولین ریاست دعوت و ارشاد وزارت معارف طبق تقسیم اوقات مطروحه در این هفته از مکاتب رسمی: علاءالدین، لیسه و ابتدائیه. . .

بازگشت به اخبار