مروری بر چند خبرکوتاه از معارف ولایات

media-moe
سه‌شنبه ۱۴۰۲/۸/۳۰ - ۱۰:۳۷
123

ننگرهار

یک نهاد همکاری با معارف در ولایت ننگرهار برای لیسه های اشپان، څېلی و ابتدائیه دخترانه کدی خیل در مربوطات ولسوالی شیرزاد آن ولایت ذخیره های آب و تشناب اعمار نموده که طی مراسمی با اشتراک مسئولین معارف و بزرگان قومی مورد بهره برداری قرار گرفت.

هلمند

الحاج مولوی عبدالرحمن کندزی والی هلمند در حالی‏ که رئیس و رهبری ریاست معارف نیز وی را همراهی میکردند از مدرسه دارلعلوم فاروقیه مرکز آن ولایت نظارت و بازدید کرد.

هیئت یاد شده ضمن بررسی مسایل اداری و درسی آن مدرسه در دیدار با مسئولین مدرسه مذکور، وعده هر گونه همکاری را سپرد.

غزنی

الحاج مولوي میرنصیر احمد حسینی رئیس معارف ولایت غزنی با بیشتر از ۱۲۰ تن مسئولین مدارس و دارالحفاظ های مرکزی آن ولایت دیدار نمود.

رئیس معارف غزنی با اشتراک کننده گان روی شامل سازی و فراهم نمودن زمینه های آموزشی به فرزندان عودت کننده از کشورهای همسایه، درجه بندی درس های مدارس، چگونه گی روند تبدیلی شاگردان و فراغت آنان بحث و در زمینه هدایات لازم سپرد.

سرپل

مولوی محمد رحمانی رئیس معارف ولایت سرپل، از روند تدریس و اجراآت اداری لیسه پسرانه مجر و متوسطه قدم جای مرکز آن ولایت بازدید کرد.

رئیس معارف، ضمن دیدار با مسئولین معارف و علمای دینی روی وضعیت معارف صحبت و همکاری با معارف را وظیفه و وجیبه دینی هر فرد خواند و در این زمینه خواهان همکاری آنان گردید.

تخار

امتحان رقابتی تحت نام ا/مارت شناسی با اشتراک ۶۰۰ تن شاگردان مکاتب در ولسوالی فرخار ولایت تخار دایر گردید.

پرسش های این امتحان رقابتی روی کارکرد ها و مبارزات ۲۲ ساله ا.ا متمرکز بود و گفته می شود که برای شاگردان ممتازجوایز نیز در نظر گرفته شده است.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۱ - ۱۵:۲۳
Background image

سفر معین تعلیمات اسلامی وزارت معارف به ولایت بدخشان

به هدف تعمیل هدایت رهبری مقام عالی ا.ا. افغانستان در پیوند با ایجاد لیلیه برای مدارس دینی کشور، اینک الحاج مولوی کرامت الله آخند زاده معین تعلیمات اسلامی وزارت معارف در ادامه سفر های. . .

شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۱ - ۱۰:۲۶
Background image

استدیو های دیجیتالی مرکز ساینس و تکنالوژی تعلیمی وزارت معارف رسما  افتتاح شد

استدیوهای دیجیتالی مرکز ساینس و تکنالوژی تعلیمی وزارت معارف از سوی الحاج مولوی حبیب الله آغا سرپرست وزارت معارف، در حالی که شماری از روئسای مرکزی این وزارت و از جمله الحاج مولوی اول گل. . .

شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۱ - ۱۰:۱۴
Background image

خبرهای معارف مرکز و ولایات

ننگرهار

کار ترمیماتی لیسه کمبو، در ولسوالی خوگیانی ولایت ننگرهار آغاز گردید. این پروژه که شامل ترمیم سقف اتاق ها، دروازه ها، کلکین ها و برخی قسمت های تخریب شده مکتب میباشد، از بودیجه. . .

بازگشت به اخبار