بازتاب قسمتی از فعالیت های معارف در ولایات

media-moe
چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۲:۰
له ولایتونو څخه د پوهنې لنډ خبرونه

لغمان

مولوی شاه جهان ساجد رئیس معارف ولایت لغمان طی جلسه ی که جهت شکوفایی معارف این ولایت برگزار کرده از فعالیت ها و پیشرفت ها در عرصه معارف پس از پیروزی امارت اسلامی اظهار خوشبینی نمود و از اشتراک کننده گان خواست با تلاش های شبا نه روزی خویش معارف افغانستان را رقیب معارف کشورهای دنیا سازند.

طبق خبر دیگر

بزرگان و باشنده گان ناحیه  دهم شهر مهترلام ولایت لغمان در دیدار با مولوی شاه جهان ساجد رئیس معارف این ولایت،از وی خواستند تا در محل زیست شان یک باب مکتب متوسطه و چند صنف تعلیمات محلی و تسریعی تاسیس گردد.
رئیس معارف لغمان، ضمن استقبال از معارف دوستی  متنفذین قومی وعد داد تا به زودی به خواست آنان رسیده گی نماید.

هرات

مراسم دستار بندی فارغان ۸۴ تن از دوره احادیث نبوی(ص)، تخصص درفقه حنفی، حفظ و قرآئت قرآنکریم دارالعلوم هرات با حضور مولوی عبدالله امینی رئیس معارف آن ولایت، علمای دینی و اولیای فارغان برگزار گردید.
رئیس معارف فراغت شاگردان را تبریک گفته، و از آنها خواست تا در کنار علوم دینی، علوم عصری را نیز فرا گیرند.

کندهار

مولوي عبدالحنان فیضاني آمر معارف ولسوالی خاکریز ولایت کندهار و هیئت همراه، اسناد اداری و تدریسی دارالعلوم های  احمدیه، عشره مبشره و سعدیه آن ولسوالی را بررسی نموده، با علما و متنفذین قومی محل یاد شده دیدار و پیرامون بهتر شدن روند آموزش با آنان صحبت کرد.

همچنان در یک خبر دیگر از این ولایت

موسسه OCCD به همکاری آمریت معارف خاکریز به تعداد ۲۴ باب خیمه را جهت آموزش شاگردان صنوف تعلیمات محلی تحت حمایت خویش ایجاد و به بهره برداری سپرد.

پروان

دفتر ساحوی موسسه انکشاف جامعه آسیا در بخش سواد آموزی، سیمینار آموزشی را برای معلمان جدیدالتقرر در ولایت پروان تدویر کرد.
مفتی محمد حسن حقانی رئیس معارف این ولایت، ضمن تشکری از برگزار کننده گان این برنامه، از اشتراک کننده گان خواست تا در فراگیری دانستنی های این سیمینار سعی لازم نمایند.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۲/۷/۳ - ۱۴:۳۴
Background image

آغازبرنامه  بررسی از نهاد های تعلیمی، معینیت تعلیمات اسلامی وزارت معارف

به اساس فیصله معینیت تعلیمات اسلامی وزارت معارف، هدایت داده شد تا وضعیت تعلیمی، سویه تعلیمی شاگردان،اسناد اداری، تدریسی و برنامه های آموزشی مراکز تعلیمات اسلامی ۲۸ ولایت سرد سیرکشور. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۷/۳ - ۱۴:۵
Background image

فشرده چند خبر از معارف ولایات

فاریاب

یئت ریاست نظارت و ارزیابی معینیت تضمین کیفیت وزارت معارف با رئیس و هیئت رهبری ریاست معارف ولایت فاریاب دیدار نمود.
هیئت هدف سفرشان را با آن ولایت که عبارت از نظارت کار و فعالیت. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۷/۳ - ۱۳:۴۵
Background image

مروری به خبرهای کوتاه از معارف ولایات

لوگر

جمشید صبوری یکتن از معارف دوستان در ولایت لوگر، برای ۶۰  تن شاگردان یتیم و بی بضاعت مکاتب مرکز آن ولایت مواد آموزشی و قرطاسیه مساعدت نمود.
این هموطن علم پرور ما،  هدف همکاری اش را. . .

بازگشت به اخبار