بخشی از فعالیت های ریاست های معارف در مرکز و ولایات

media-moe
چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۵ - ۱۳:۱۷
له مرکز او لایاتو څخه د پوهنې لنډ خبرونه.

معارف شهر کابل:
مولوي احسان الله خطاب رئیس معارف شهرکابل، جهت ترتیب طرح تشکیلاتی و بودیجوی سال ۱۴۰۲ این ریاست با آمرین مربوطه تشکیل جلسه داد.
موصوف با ایجاد گروه های کاری از افراد کارشناس و متخصص، به آنان هدایت داد تا با در نظر داشت اولویت‌ها و ضرورت‌ها، طرح تشکیلاتی آن ریاست را ترتیب نموده تا غرض اجراآت بعدی به مقام وزارت ارایه گردد.
نورستان:
گلبدین موحد آمرسواد آموزی ریاست معارف ولایت نورستان، طی جلسه‌ی از کارمندان مربوطه اش خواست تا در راستای تعمیم و تعمق سواد برای هموطنان  از هیچ نوع سعی و تلاش دریغ نکنند.
پکتیکا:
مسئولان دفتر محلی موسسه یونیسف در ولسوالی گیان ولایت پکتیکا، برای استادان صنوف تعلیمات محلی و تسریعی تحت اثر خویش سیمینار ۱۲  روزه ارتقای ظرفیت برگزار نموده است.
کندهار:
حاجی محمود آمر معارف ولسوالی شاه ولی کوت ولایت کندهار از امور اداری و تدرسی لیسه خان در این ولسوالی بازدید نموده، بابت فعالیت های خوب انجام شده از اداره لسیه متذکره ستایش به عمل آورد.
ننگرهار:
نورخان یکتن از معارف دوستان که باشنده ولایت ننگرهار میباشد، برای شاگردان ابتداییه غورک در ولسوالی مومندره این ولایت تخته سفید، کتاب، کتابچه و سایر مواد درسی  کمک کرده است.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲ - ۱۱:۴۲
Background image

خلاصه خبرهای معارف ولایت

بلخ:

یک بنیاد خیریه برای ۱۴۷۵ تن شاگردان مکاتب ولایت بلخ به هزینه ۳میلیون و ۶۸۷ هزارو ۵۰۰ افغانی بیک و قرطاسیه جات کمک نمود که با حضورداشت رهبری ریاست معارف آن ولایت توزیع گردید.

کندز. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲ - ۱۱:۲۹
Background image

کمپاین آگاهی دهی حفاظت از کتاب های درسی در مکاتب ولایت لوگر

کمپاین آگاهی دهی حفاظت و نگهداری از کتب درسی تحت عنوان « کتاب های درسی دارایی ملی بوده و باید از آنها حفاظت شود » در ۱۶ باب مکتب شهر پل علم مرکز آن ولایت راه اندازی گردید.

کمپاین یاد. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲ - ۱۰:۵۰
Background image

دیدار معین تضمین کیفیت وزارت معارف با والی و خانواده های آسیب دیده گان سیلاب ها در ولایت غور

الحاج مولوی عبدالخالق صادق معین تضمین کیفیت وزارت معارف و هیئت معیتی شان که غرض بررسی ‌و انجام یک سلسله امور تعلیمی و تربیتی وارد ولایت غور شده است در حالی که الحاج شیخ حفیظ الله محفوظ. . .

بازگشت به اخبار