بخشی از فعالیت های ریاست های معارف در مرکز و ولایات

media-moe
چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۵ - ۱۳:۱۷
له مرکز او لایاتو څخه د پوهنې لنډ خبرونه.

معارف شهر کابل:
مولوي احسان الله خطاب رئیس معارف شهرکابل، جهت ترتیب طرح تشکیلاتی و بودیجوی سال ۱۴۰۲ این ریاست با آمرین مربوطه تشکیل جلسه داد.
موصوف با ایجاد گروه های کاری از افراد کارشناس و متخصص، به آنان هدایت داد تا با در نظر داشت اولویت‌ها و ضرورت‌ها، طرح تشکیلاتی آن ریاست را ترتیب نموده تا غرض اجراآت بعدی به مقام وزارت ارایه گردد.
نورستان:
گلبدین موحد آمرسواد آموزی ریاست معارف ولایت نورستان، طی جلسه‌ی از کارمندان مربوطه اش خواست تا در راستای تعمیم و تعمق سواد برای هموطنان  از هیچ نوع سعی و تلاش دریغ نکنند.
پکتیکا:
مسئولان دفتر محلی موسسه یونیسف در ولسوالی گیان ولایت پکتیکا، برای استادان صنوف تعلیمات محلی و تسریعی تحت اثر خویش سیمینار ۱۲  روزه ارتقای ظرفیت برگزار نموده است.
کندهار:
حاجی محمود آمر معارف ولسوالی شاه ولی کوت ولایت کندهار از امور اداری و تدرسی لیسه خان در این ولسوالی بازدید نموده، بابت فعالیت های خوب انجام شده از اداره لسیه متذکره ستایش به عمل آورد.
ننگرهار:
نورخان یکتن از معارف دوستان که باشنده ولایت ننگرهار میباشد، برای شاگردان ابتداییه غورک در ولسوالی مومندره این ولایت تخته سفید، کتاب، کتابچه و سایر مواد درسی  کمک کرده است.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۶ - ۱۴:۲
Background image

تجلیل از فراغت شاگردان مدارس دینی در چند ولایت کشور

ده ها تن حافظان و طلاب از دار العلوم های سعادة العمریه و دارالعلوم الفرقانیه ولایت ارزگان، مدرسه خالد بن ولید (رضی الله عنه) ولایت کندهار و جامعه مدینه در ولایت خوست فارغ گردیدند.

فارغ. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۶ - ۱۳:۳۴
Background image

فشرده چند خبر از معارف ولایات

نیمروز، ارزگان و لوگر:

هیئتی از ریاست مرکـز ساینس وزارت معارف در یک سفر رسمی به ولایت های نیمروز، ارزگان و لوگر رفته و طی نشستی با روئسای و رهبری ریاست های معارف آن ولایات پیرامون. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۶ - ۱۳:۲۹
Background image

بهره برداری یک باب مکتب در ولایت جوزجان

یک باب مکتب ابتدائیه در قریهء چوغان ولسوالی خواجه دوکوه ولایت جوزجان تاسیس و طی مراسمی با اشتراک رئیس و مسئولین معارف، علمای کرام و نمایند گان مردم محل به فعالیت آغاز نمود.

الحاج مولوی. . .

بازگشت به اخبار