خبرهای کوتاه از فعالیت های معارف در ولایات

media-moe
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۹/۸ - ۱۳:۳۸
فشرده اخبار فعالیت های معارف در ولایات

بلخ:
مولوی زلگی فیضانی  آمرمعارف مرکز ولایت بلخ با هیئت همراه به متوسطه خواجه عکاشا رفته جریان امتحان و سایر امور این مکتب را بررسی کرد و غرض بهبود سیستم آموزشی به مسئولان، استادان و شاگردان مکتب متذکره هدایات لازم سپرد.
کندهار:
مولوی محمدعثمان روحانی امرحوزه شهری معارف ولایت کندهار، از برخی مکاتب شهری این ولایت دیدار نمود.
در این دیدارها، مسئولان مکاتب این حوزه، مشکلات و پیشنهاد های شان را با آمرمعارف کندهار مطرح و خواهان حل آن شدند که از سوی آقای روحانی پذیرفته شد.
جوزجان:
داملا فیض الله عمری آمر معارف ولسوالی قرقین در دیدار با دانش آموزان مکاتب این ولسوالی از آنان خواست تا در ایام رخصتی زمستانی به مدارس و کورس های آموزشی رفته در کسب علم و دانش بیشتر تلاش نمایند.
نیمروز:
مسابقات ورزشی کرکت میان تیم های لیسه های فرخی و عبدالرحمن لالا برگزار گردید که تیم ورزشی لیسه فرخی پیروز این مسابقه گردید.
عبدالمجید بیدار مدیرعمومی تربیت بدنی معارف ولایت نیمروز، هدف از برگزاری مسابقات ورزشی را، توسعه ورزش در سطح مکاتب عنوان نمود.
لغمان:
مولوی شاه جهان ساجد رئیس معارف ولایت لغمان، از جریان کار ترمیماتی مکتب قلعه نجیل در ولسوالی الیشنگ این ولایت بازدید به عمل آورد.
موصوف پیشرفت کارها را خوب ارزیابی نمود و گفت: به زودی امور ترمیمات این مکتب تمام و به بهره برداری سپرده خواهد شد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۲:۰
Background image

بازتاب قسمتی از فعالیت های معارف در ولایات

لغمان

مولوی شاه جهان ساجد رئیس معارف ولایت لغمان طی جلسه ی که جهت شکوفایی معارف این ولایت برگزار کرده از فعالیت ها و پیشرفت ها در عرصه معارف پس از پیروزی امارت اسلامی اظهار خوشبینی. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۹:۴۶
Background image

خلاصه از فعالیت های ریاست های معارف ولایات

دایکندی

مفتی رحمت الله مدثر رئیس معارف ولایت دایکندی و هیئت همراه با  الحاج ملاعبدالحکیم رفیع الله قوماندان امنیه آن ولایت دیدار نموده، روی هماهنگی و همکاری های این دو نهاد در رابطه به. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۱:۵۱
Background image

خلاصه از کار کرد های یک روزه در ادارات ریاست معارف ولایت کابل

مسوولان موسسه OCCD در دیدار با مولوي عبدالله عابد آمرمعارف ولسوالی سربی ولایت کابل، روی ایجاد پنجاه صنف تعلیمات محلی و تسریعی در مناطق دور افتاده این ولسوالی صحبت نموده و خواهان همکاری. . .

بازگشت به اخبار