خبرهای کوتاه از فعالیت های معارف در ولایات

media-moe
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۹/۸ - ۱۳:۳۸
فشرده اخبار فعالیت های معارف در ولایات

بلخ:
مولوی زلگی فیضانی  آمرمعارف مرکز ولایت بلخ با هیئت همراه به متوسطه خواجه عکاشا رفته جریان امتحان و سایر امور این مکتب را بررسی کرد و غرض بهبود سیستم آموزشی به مسئولان، استادان و شاگردان مکتب متذکره هدایات لازم سپرد.
کندهار:
مولوی محمدعثمان روحانی امرحوزه شهری معارف ولایت کندهار، از برخی مکاتب شهری این ولایت دیدار نمود.
در این دیدارها، مسئولان مکاتب این حوزه، مشکلات و پیشنهاد های شان را با آمرمعارف کندهار مطرح و خواهان حل آن شدند که از سوی آقای روحانی پذیرفته شد.
جوزجان:
داملا فیض الله عمری آمر معارف ولسوالی قرقین در دیدار با دانش آموزان مکاتب این ولسوالی از آنان خواست تا در ایام رخصتی زمستانی به مدارس و کورس های آموزشی رفته در کسب علم و دانش بیشتر تلاش نمایند.
نیمروز:
مسابقات ورزشی کرکت میان تیم های لیسه های فرخی و عبدالرحمن لالا برگزار گردید که تیم ورزشی لیسه فرخی پیروز این مسابقه گردید.
عبدالمجید بیدار مدیرعمومی تربیت بدنی معارف ولایت نیمروز، هدف از برگزاری مسابقات ورزشی را، توسعه ورزش در سطح مکاتب عنوان نمود.
لغمان:
مولوی شاه جهان ساجد رئیس معارف ولایت لغمان، از جریان کار ترمیماتی مکتب قلعه نجیل در ولسوالی الیشنگ این ولایت بازدید به عمل آورد.
موصوف پیشرفت کارها را خوب ارزیابی نمود و گفت: به زودی امور ترمیمات این مکتب تمام و به بهره برداری سپرده خواهد شد.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۳/۱/۲۰ - ۱۲:۳۸
Background image

فشرده چند خبر از معارف ولایات

میدان وردگ
مسئولین ریاست معارف ولایت میدان وردگ، حدود یک جریب زمین غصب شده ملکیت معارف را از نزد افراد فرصت طلب در ولسوالی جلریز آن ولایت مسترد و به ملکیت های معارف ثبت کردند.
 
هرات
مو. . .

دوشنبه ۱۴۰۳/۱/۲۰ - ۱۲:۳۵
Background image

خلاصه چند خبر از معارف ولایات

غزنی:
ریاست معارف ولایت غزنی برای ۳۰ از  م‏/جاهدین ا.ا. که از امتحان جمعی تثبیت سویه تعلیمی باز مانده بودند امتحان متفرقه را برای صنوف یازدهم و دوازدهم راه اندازی نمود. 

باز هم از همین. . .

دوشنبه ۱۴۰۳/۱/۲۰ - ۱۲:۲۹
Background image

برگزاری امتحان تثبیت سویه تعلیمی در ولایت تخار

ریاست معارف ولایت تخار، برای شماری از م‏/جاهدین ا.ا.ا که به دلیل مصروفیت های ج‏/هادی نتوانسته بودند دوره تعلیمی مکتب را تکمیل نمایند، امتحان تثبیت سویه تعلیمی برگزار نمود.  
کمیته ی. . .

بازگشت به اخبار