خبرهای کوتاه از فعالیت های معارف در ولایات

media-moe
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۹/۸ - ۱۳:۳۸
فشرده اخبار فعالیت های معارف در ولایات

بلخ:
مولوی زلگی فیضانی  آمرمعارف مرکز ولایت بلخ با هیئت همراه به متوسطه خواجه عکاشا رفته جریان امتحان و سایر امور این مکتب را بررسی کرد و غرض بهبود سیستم آموزشی به مسئولان، استادان و شاگردان مکتب متذکره هدایات لازم سپرد.
کندهار:
مولوی محمدعثمان روحانی امرحوزه شهری معارف ولایت کندهار، از برخی مکاتب شهری این ولایت دیدار نمود.
در این دیدارها، مسئولان مکاتب این حوزه، مشکلات و پیشنهاد های شان را با آمرمعارف کندهار مطرح و خواهان حل آن شدند که از سوی آقای روحانی پذیرفته شد.
جوزجان:
داملا فیض الله عمری آمر معارف ولسوالی قرقین در دیدار با دانش آموزان مکاتب این ولسوالی از آنان خواست تا در ایام رخصتی زمستانی به مدارس و کورس های آموزشی رفته در کسب علم و دانش بیشتر تلاش نمایند.
نیمروز:
مسابقات ورزشی کرکت میان تیم های لیسه های فرخی و عبدالرحمن لالا برگزار گردید که تیم ورزشی لیسه فرخی پیروز این مسابقه گردید.
عبدالمجید بیدار مدیرعمومی تربیت بدنی معارف ولایت نیمروز، هدف از برگزاری مسابقات ورزشی را، توسعه ورزش در سطح مکاتب عنوان نمود.
لغمان:
مولوی شاه جهان ساجد رئیس معارف ولایت لغمان، از جریان کار ترمیماتی مکتب قلعه نجیل در ولسوالی الیشنگ این ولایت بازدید به عمل آورد.
موصوف پیشرفت کارها را خوب ارزیابی نمود و گفت: به زودی امور ترمیمات این مکتب تمام و به بهره برداری سپرده خواهد شد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۲/۳/۲۰ - ۱۶:۲۶
Background image

چند خبر از کار و فعالیت ریاست معارف ولایات

ننگرهار

مفتی حبيب حضرت حقانی رئیس معارف ولایت ننگرهار، از امور اداری و تدریسی لیسه سور داک ولسوالی خوگیانی آن ولایت نظارت به عمل آورد.
موصوف در این دیدار مشکلات معلمان و دانش آموزان. . .

شنبه ۱۴۰۲/۳/۲۰ - ۱۴:۴۹
Background image

در تداوم کمک های مواد آموزشی به مکاتب ولایت لوگر

در ادامه کمک های مؤسسه یونیسف به مکاتب ولایت لوگر، اینک مؤسسه یاد شده در هماهنگی با وزارت معارف، به تعداد ۸۰۰ بسته مواد درسی و آموزشی را به ارزش حدود ۷۰ هزار دالر آمریکایی به ریاست. . .

شنبه ۱۴۰۲/۳/۲۰ - ۱۴:۱۷
Background image

مجموعه چند خبر کوتاه از فعالیت های ریاست معارف ولایات

تخار

رهبری ریاست معارف ولایت تخار همراه با هیئت مقام ولایت و نماینده امربالمعروف ونهی عن المنکر ولایت یاد شده،  از امور اداری و تدریسی دارالعلوم مرکزی تالقان نظارت کردند.
در جلسه ایکه. . .

بازگشت به اخبار