خلاصه از فعالیت های ریاست های معارف ولایات

media-moe
چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۹:۴۶
له ولایتونو څخه د پوهنې لنډ خبرونه

دایکندی

مفتی رحمت الله مدثر رئیس معارف ولایت دایکندی و هیئت همراه با  الحاج ملاعبدالحکیم رفیع الله قوماندان امنیه آن ولایت دیدار نموده، روی هماهنگی و همکاری های این دو نهاد در رابطه به بهبود وضعیت آموزشی و سواد آموزی در آن ولایت گفتگو کردند.
 طی این دیدار در مورد فعالیت‌های صنوف سواد آموزی برای پرسونل قطعات قوماندانی امنیه ولایت یاد شده نیز صحبت شد.

میدان وردک

مولوی گل ولی متقی رئیس معارف ولایت میدان وردک با جمع کثیری از کارمندان آن ریاست، در تظاهرات اعتراضیه مردم این ولایت به خاطر اهانت به قرآن عظیم الشان در کشور سویدن، اشتراک کرده، آن را یک عمل شنیع و غیر انسانی دانست و تاکید نمود که در اسلام حرمت و جایگاه همه ادیان الهی محفوظ میباشد.

سمنگان

به تعداد ۴ تن طالب العلمان از دوره حدیث و ۴ تن حافظان قرآن کریم از دارالعلوم الشرعیه الادبیه ولایت سمنگان فارغ و طی محفل با شکوهی با اشتراک هیئت رهبری ریاست معارف، علمای دینی و بزرگان قومی دستار فضلیت بر سرشان نهاده شد.

بلخ

مولوی محمد نعیم بلخی آمر معارف شهر مزار شریف و هیئت همراه شان در محفل که به مناسبت اعلان نتایج مسابقه سیرت النبی (ص) که توسط مرکز آموزشی علوم اسلامی "نثار" که در مکاتب مربوط به کارته انصاری ناحیه پنجم شهر مزارشریف برگزار گردیده بود، شرکت و اشتراک کنندگان را به مزایای سیرت پیامبر گرانقدر(ص) و عملی نمودن آن ترغیب نمود .

حسب خبر دیگر از همین ولایت

مولوی حبیب الله حمیدی آمر معارف ولسوالی مارمل و امام مبلغ دعوت وارشاد آن ولسوالی، در ادامه ارایه دروس عقیدتی، روی موضوعات شناخت ملائیک، عظمت قرآن کریم، مسوولیت دینی ما در قبال عملی نمودن دساتیر قرآن کریم، برای حاضران صحبت نموده و همه را بر تطبیق احکام الهی تشوق نمود.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱/۲ - ۹:۲۱
Background image

چند خبر کوتاه از کارکرد های ریاست معارف ولایت بلخ

ازفراغت ۲۲ تن حافظان دارالعلوم ودارالحفاظ خالد بن ولید، دارالحفاظ های عبدالله بن عباس و  مظاهرالعلوم قریه قمشلی ولسوالی البرز، طی محفلی با اشتراک آمران معارف و نظارت تعلیمی ولسوالی. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱/۱ - ۱۳:۵۶
Background image

خبرهای ریاست معارف ولایت نیمروز

▪الحاج مولوی گل احمد حقانی رئیس معارف ولایت نیمروز، از جریان کار ترمیماتی ۱۴ باب صنف درسی لیسه شهید گل محمد نظارت به عمل آورد.
موصوف طی این دیدار گفت: معارف پویا وابسته به حمایت های. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱/۱ - ۱۱:۵۶
Background image

فشرده چند خبر از ریاست معارف ولایت کابل

کارمندان ساحوی موسسه حمایت از اطفال و آمر معارف ولسوالی موسهی از سیستم آب رسانی فعال شده در پنج مکتب که از سوی موسسه متذکره تمویل شده، بازدید کردند.  مسوولان معارف از کار پروژه و سیستم. . .

بازگشت به اخبار