سرپرست وزیر وزارت معارف با مسؤلین اتحادیه دارالمعلمین ها ديدار نمود

media-moe
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۶/۳۰ - ۲۱:۱

محترم شیخ نورالله منیر سرپرست وزیر وزارت معارف ا.ا.ا با مسئولین اتحادیه دارالمعلمین ها دیدار و روی موضوعات تدریسی، اداری و سایر مشکلات موجود در این راستا گفتگو نمودند.

در ابتداء وزیر معارف تشریف آوری استادان مذکور را خیر مقدم گفته و از آنها خواست تا فرزندان آینده کشور را به روحیه اسلامی و حسن وطندوستی و با تازه ترین دستاورد های علمی و میتودیکی در جهت تعلیم و تعلم سالم اولاد وطن آموزش بدهند.

متعاقباً نمایندگان اتحادیه مذکور ضمن اینکه مشکلات و چالش های فرا راه دارالمعلمین ها را برشمردند، طرح پیشنهادی خویش را در زمینه حل مشکلات و بهبود وضعیت امور تدریسی دارالمعلمین ها به مقام وزارت معارف ارایه داشته و از مقام وزارت معارف خواستند تا بودجه دارالمعلمین ها را که از سوی حکومت قبلی معطل قرار داده شده بود، دو باره به دارالمعلمین ها باز گردانده شود.

بالمقابل شیخ نور الله منیر سرپرست وزیر وزارت معارف، در مورد حل مشکلات و چالش های موجوده دارالمعلمین ها و هم طرح پیشنهادی اتحادیه مذکور وعده هر گونه حمایت وهمکاری را سپرده و افزود که بعد از مشوره های لازم در حل آن تصامیم مقتضی اتخاذ خواهند نمود.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۱/۹/۱۲ - ۱۴:۳۵
Background image

فشرده چند خبراز ریاست های معارف ولایات

خوست:
خیروگل خیرخواه آمر تعلیم و تربیه، ریاست معارف ولایت خوست با تیم کاری همراه، به ولسوالی باک این ولایت سفر نموده، از جریان امتحانات سالانه، امور اداری و جریان کار ترمیم مکاتب این. . .

شنبه ۱۴۰۱/۹/۱۲ - ۱۳:۳۶
Background image

خبر های مختصر ریاست های معارف ولایات

پنجشیر:
مولوی مطیع الله جواد عضومسلکی آمریت تعلیمات اسلامی ریاست معارف ولایت پنجشیر، ضمن دیدار ازجریان امتحانات سالانه دارالعلوم عمربن الخطاب (رض) در ولسوالی حصه اول این ولایت، بخش های. . .

شنبه ۱۴۰۱/۹/۱۲ - ۱۰:۳۹
Background image

پیام تسلیت وزارت معارف امارت اسلامی افغانستان، به مناسبت شهادت شاگردان در انفجار مدرسه جهادی ولایت سمنگان

با تاسف اطلاع حاصل نمودیم، به اثری انفجاری که در مدرسه جهادی شهر ایبک ولایت سمنگان رخ داد، شماری از هموطنان مظلوم ما شهید و زخمی شدند.
وزارت معارف امارت اسلامی افغانستان  فاجعه یاد شده. . .

بازگشت به اخبار