سرپرست وزیر وزارت معارف با مسؤلین اتحادیه دارالمعلمین ها ديدار نمود

media-moe
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۶/۳۰ - ۲۱:۱

محترم شیخ نورالله منیر سرپرست وزیر وزارت معارف ا.ا.ا با مسئولین اتحادیه دارالمعلمین ها دیدار و روی موضوعات تدریسی، اداری و سایر مشکلات موجود در این راستا گفتگو نمودند.

در ابتداء وزیر معارف تشریف آوری استادان مذکور را خیر مقدم گفته و از آنها خواست تا فرزندان آینده کشور را به روحیه اسلامی و حسن وطندوستی و با تازه ترین دستاورد های علمی و میتودیکی در جهت تعلیم و تعلم سالم اولاد وطن آموزش بدهند.

متعاقباً نمایندگان اتحادیه مذکور ضمن اینکه مشکلات و چالش های فرا راه دارالمعلمین ها را برشمردند، طرح پیشنهادی خویش را در زمینه حل مشکلات و بهبود وضعیت امور تدریسی دارالمعلمین ها به مقام وزارت معارف ارایه داشته و از مقام وزارت معارف خواستند تا بودجه دارالمعلمین ها را که از سوی حکومت قبلی معطل قرار داده شده بود، دو باره به دارالمعلمین ها باز گردانده شود.

بالمقابل شیخ نور الله منیر سرپرست وزیر وزارت معارف، در مورد حل مشکلات و چالش های موجوده دارالمعلمین ها و هم طرح پیشنهادی اتحادیه مذکور وعده هر گونه حمایت وهمکاری را سپرده و افزود که بعد از مشوره های لازم در حل آن تصامیم مقتضی اتخاذ خواهند نمود.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۱۷ - ۱۲:۴۰
Background image

مروری بر چند خبر از معارف ولایات

غزنی:

الحاج مولوی میرنصیر احمد حسینی رئیس معارف ولایت غزنی طی نشستی با ولسوال، علمای دین و بزرگان قومی ولسوالی قره باغ آن ولایت در مورد برنامه های وزارت معارف و ریاست معارف غزنی صحبت. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۱۷ - ۱۲:۳۳
Background image

تقدیر اعضای کمیته تخریج شرعی از سوی سرپرست وزارت معارف

به تاسی از حکم مقام عالی رهبری ا.ا. افغانستان، چندی قبل تحت اشراف الحاج مولوی عبدالخالق صادق معین تضمین کیفیت وزارت معارف کمیته ده نفری تخریج شرعی به ترکیب شماری از روئسای ادارات ذیربط. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۱۷ - ۱۲:۲۲
Background image

راپور هفتگی ریاست دعوت و ارشاد وزارت معارف

از شنبه ۱۴۴۵/۱۱/۲۳ تا ۱۴۴۵/۱۱/۲۸ ه. ق.( از ۱۲ تا ۱۷ جوزا ۱۴۰۳ ه.ش.)

مسئولین ریاست دعوت و ارشاد وزارت معارف طبق تقسیم اوقات مطروحه در این هفته از مکاتب رسمی: علاءالدین، لیسه و ابتدائیه. . .

بازگشت به اخبار