چند خبر مختصر از فعالیت های معارف در ولایات

media-moe
دوشنبه ۱۴۰۱/۹/۷ - ۱۱:۲۸
980

کندهار:
مدرسه دینی المدرسه حفیظیه البنات در ناحیه اول شهرکندهار افتتاح گردید.
مولوي نعمت الله الفت آمرتعلیمات اسلامی ریاست معارف این ولایت، ضمن اظهارخوشی از افتتاح این مدرسه، از مسئولان مدرسه یاد شده خواست تا در راستای تربیت شاگردان به روحیه اسلامی و وطن دوستی کوشا بوده و مبادرت ورزند.
بدخشان:
امینی مجاهد آمر معارف ولسوالی وردوج ولایت بدخشان ازمدارس دینی و صنوف تعلیمات تسریعی در روستای ترگران و دهقلات این ولسوالی نظارت نموده و برای مسئولان این نهادهای آموزشی هدایات لازم داد.
جوزجان:
جلسه ی به مدیریت ملا عبدالله سنگری آمر معارف ولسوالی خماب ولایت جوزجان برگزار گردید.
در این جلسه روی آمادگی امتحان سالانه سال تعلیمی ۱۴۴۴ مدارس خصوصی ودارالحفاظ ها، توزیع مکاتیب ایام ختم درسی و توزیع کتاب معاینه برای هر واحد مدارس ودارالحفاظ ها بحث گردید.
فراه:
آمریت اصلاحات اداری ریاست معارف ولایت فراه برای کار مندان این ریاست سیمینار آموزشی توضیح و تشریح طرزالعمل ارزیابی کارمندان را برگزار نمود که هدف آن بلند بردن سطح آگاهی و ارتقای ظرفیت مامورین خوانده شده است.
سمنگان:
مولوی نصرت الله فیضانی رئیس معارف ولایت سمنگان با هیت همراه شان به آمریت معارف دره صوف بالا سفر نموده، ضمن دیدار با مسئولان و بررسی وضعیت معارف انجا، مشکلات و پیشنهادهای آنان را یاد داشت و در جهت رسیده گی به آن ها ، وعده همکاری داد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۲:۰
Background image

بازتاب قسمتی از فعالیت های معارف در ولایات

لغمان

مولوی شاه جهان ساجد رئیس معارف ولایت لغمان طی جلسه ی که جهت شکوفایی معارف این ولایت برگزار کرده از فعالیت ها و پیشرفت ها در عرصه معارف پس از پیروزی امارت اسلامی اظهار خوشبینی. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۹:۴۶
Background image

خلاصه از فعالیت های ریاست های معارف ولایات

دایکندی

مفتی رحمت الله مدثر رئیس معارف ولایت دایکندی و هیئت همراه با  الحاج ملاعبدالحکیم رفیع الله قوماندان امنیه آن ولایت دیدار نموده، روی هماهنگی و همکاری های این دو نهاد در رابطه به. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۱:۵۱
Background image

خلاصه از کار کرد های یک روزه در ادارات ریاست معارف ولایت کابل

مسوولان موسسه OCCD در دیدار با مولوي عبدالله عابد آمرمعارف ولسوالی سربی ولایت کابل، روی ایجاد پنجاه صنف تعلیمات محلی و تسریعی در مناطق دور افتاده این ولسوالی صحبت نموده و خواهان همکاری. . .

بازگشت به اخبار