اهدای ۸ جریب زمین ملکیت شخصی باشندگان ولایت نیمروز به معارف این ولایت؛

media-moe
دوشنبه ۱۳۹۹/۵/۶ - ۱۵:۲۳
د نیمروز ولایت اوسیدونکو خپله اته جریبه شخصي ځمکه د دې ولایت د پوهنې ریاست ته ورکړه

وزارت معارف_ کابل: دو تن از باشندگان ولسوالی کنگ ولایت نمیروز ۸ جریب زمین ملکیتِ شخصی خود را وقف معارف کردند.

بالای این زمین ها که بیش از ۸۰۰ هزار افغانی ارزش مالی دارند قرار است تعمیر آمریت معارف و لسوالی کنگ و یک باب مرکز حمایوی دارالمعلمین بنا نهاده شود.

وزارت معارف ضمن استقبال از سهم گیری فعال شهروندان جهت ایجاد محیط مناسب درسی برای دانش آموزان و رفع نیازمندی‌های معارف، در راستای کاهش موانع تعلیمی در برابر دانش آموزان به ویژه دختران و مصوونیت مکاتب خواستار توجه و کمک هرچه بیشتر شهروندان است.

ابن کمک ها در حالی صورت می گیرد که شهروندان کشور در سال گذشته خورشیدی بیش از 700 میلیون افغانی در بُعد مادی به معارف کمک اهدا کردند.

گفتنیست براساس پیشنهاد وزارت معارف و منظوری جلالتماب محمد اشرف غنی سالهای 1397 الی 1409خورشیدی به نام دهه معارف نامگزاری شده است.

وزارات معارف تلاش می کند تا دردهه معارف، با سهم گیری و حمایت معنوی و مادی شهروندان چالش‌های موجود درعرصه تعلیم و تربیه در کشور را مرفوع سازد.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۹/۶ - ۱۷:۵۷
Background image

معین‌های جدید وزارت معارف معرفی و به کار آغاز کردند

وزارت معارف، کابل:‌ به منظور بهبود هر چه بیشتر کیفیت تعلیم و تربیه و ایجاد سیستم موثر تعلیمی و منطقی ساختن تشکیلات و جلو گیری از تداخل وظیفوی تغییرات تشکیلاتی، ازجانب مقام عالی منظور. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۹/۵ - ۱۰:۲۶
Background image

افتتاح تعمیر یک باب مکتب در ولسوالی بره کی‌برک ولایت لوگر

وزارت معارف، لوگر: تعمیر مکتب ابتدایه حاجی جمعه خان کوچی ولسوالی بره ‌کی‌برک ولایت لوگر با حضور مسوولین معارف آن‌ولایت، متنفذین قومی و استادان افتتاح و به بهره برداری سپرده شد.

تعمیر. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۹/۴ - ۱۵:۳۱
Background image

گرامیداشت از روز جهانی کودک در ولایت پنجشیر

از روز جهانی کودک طی محفلی از سوی موسسه یونیسف در هماهنگی با ریاست معارف ولایت پنچشیردر حضور داشت محمد امین "صدیقی" معاون مقام ولایت، مولانا عتیق الله "کریمی" رئیس معارف، روسای کار امور. . .

بازگشت به اخبار