بخشی از کارکردهای معارف ولایت

media-moe
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۹/۸ - ۱۰:۷
dsfg

کاپیسا:
ورکشاپ آموزشی سه روزه تحت عنوان " بسیج سازی منابع برای انکشاف مکاتب" از سوی موسسه پاملرنه برای مدیران, آمران و اعضای شورا های مکاتب در ولسوالی های حصه اول, دوم و مرکز ولایت کاپیسا برگزار گردید.
مولوی محمد فرید حقانی رئیس معارف این ولایت، از موسسه پاملرنه و سایر نهاد های همکار با معارف ابراز قدردانی نمود و از اعضای شورا ها تقاضا کرد تا به منظور بهتر شدن امور اداری و تدریسی مکاتب, همکاری همه جانبه داشته باشند.
کندهار:
آمرین معارف ولسوالی های میوند بالا و میوند پایین ولایت کندهار، در یک نشست بزرگی که علمای دینی، مقام های دولتی و مردم محل اشتراک داشتند، مشکلات معارف و پیشنهادات شان را با مولوي فخرالدين نقشبندي رئیس معارف این ولایت مطرح و خواهان رسیده گی به آن ها شدند.
لغمان:
آمریت امور جوانان ولایت لغمان به تعداد ۶۰۰۰ جلد کتاب های درسی را جمع آوری و برای مسئولان معارف این ولایت تسلیم داد،  تا به درسترس دانش آموزان لیسه شهید مولوی حبیب الرحمن قرار داده شوند.
مسئولان معارف ولایت لغمان، این اقدام خوب جوانان شان را در خور سایش دانسته و از آنان با اهدای ستایش نامه ها اظهار قدردانی نمودند.
لوگر:
اداره یونسیف برای ده باب مکتب در مرکز و ولسوالی های ولایت لوگر چاه آب، برق آفتابی و دستشویی فعال میکند.
 مسئولان معارف این ولایت میگویند: کار عملی این پروژه ها پس از تکمیل سروی آن که از سوی تیم انجنیری ریاست معارف لوگر، آغاز خواهد شد.
پنجشیر:
تیم‌ ارزیابی ونظارت تعلیمی ریاست معارف ولایت پنجشیر از روند اداری، تدریسی و جریان امتحانات سالانه در چندین مکتب ولسوالی های عنابه و بازارک مرکز این ولایت نظارت کرده و دستوراتی را نیز بر مسئولین غرض بهبود آموزش و پرورش در این ولایت ارایه کرد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۲:۰
Background image

بازتاب قسمتی از فعالیت های معارف در ولایات

لغمان

مولوی شاه جهان ساجد رئیس معارف ولایت لغمان طی جلسه ی که جهت شکوفایی معارف این ولایت برگزار کرده از فعالیت ها و پیشرفت ها در عرصه معارف پس از پیروزی امارت اسلامی اظهار خوشبینی. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۹:۴۶
Background image

خلاصه از فعالیت های ریاست های معارف ولایات

دایکندی

مفتی رحمت الله مدثر رئیس معارف ولایت دایکندی و هیئت همراه با  الحاج ملاعبدالحکیم رفیع الله قوماندان امنیه آن ولایت دیدار نموده، روی هماهنگی و همکاری های این دو نهاد در رابطه به. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۱:۵۱
Background image

خلاصه از کار کرد های یک روزه در ادارات ریاست معارف ولایت کابل

مسوولان موسسه OCCD در دیدار با مولوي عبدالله عابد آمرمعارف ولسوالی سربی ولایت کابل، روی ایجاد پنجاه صنف تعلیمات محلی و تسریعی در مناطق دور افتاده این ولسوالی صحبت نموده و خواهان همکاری. . .

بازگشت به اخبار