بخشی از کارکردهای معارف ولایت

media-moe
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۹/۸ - ۱۰:۷
dsfg

کاپیسا:
ورکشاپ آموزشی سه روزه تحت عنوان " بسیج سازی منابع برای انکشاف مکاتب" از سوی موسسه پاملرنه برای مدیران, آمران و اعضای شورا های مکاتب در ولسوالی های حصه اول, دوم و مرکز ولایت کاپیسا برگزار گردید.
مولوی محمد فرید حقانی رئیس معارف این ولایت، از موسسه پاملرنه و سایر نهاد های همکار با معارف ابراز قدردانی نمود و از اعضای شورا ها تقاضا کرد تا به منظور بهتر شدن امور اداری و تدریسی مکاتب, همکاری همه جانبه داشته باشند.
کندهار:
آمرین معارف ولسوالی های میوند بالا و میوند پایین ولایت کندهار، در یک نشست بزرگی که علمای دینی، مقام های دولتی و مردم محل اشتراک داشتند، مشکلات معارف و پیشنهادات شان را با مولوي فخرالدين نقشبندي رئیس معارف این ولایت مطرح و خواهان رسیده گی به آن ها شدند.
لغمان:
آمریت امور جوانان ولایت لغمان به تعداد ۶۰۰۰ جلد کتاب های درسی را جمع آوری و برای مسئولان معارف این ولایت تسلیم داد،  تا به درسترس دانش آموزان لیسه شهید مولوی حبیب الرحمن قرار داده شوند.
مسئولان معارف ولایت لغمان، این اقدام خوب جوانان شان را در خور سایش دانسته و از آنان با اهدای ستایش نامه ها اظهار قدردانی نمودند.
لوگر:
اداره یونسیف برای ده باب مکتب در مرکز و ولسوالی های ولایت لوگر چاه آب، برق آفتابی و دستشویی فعال میکند.
 مسئولان معارف این ولایت میگویند: کار عملی این پروژه ها پس از تکمیل سروی آن که از سوی تیم انجنیری ریاست معارف لوگر، آغاز خواهد شد.
پنجشیر:
تیم‌ ارزیابی ونظارت تعلیمی ریاست معارف ولایت پنجشیر از روند اداری، تدریسی و جریان امتحانات سالانه در چندین مکتب ولسوالی های عنابه و بازارک مرکز این ولایت نظارت کرده و دستوراتی را نیز بر مسئولین غرض بهبود آموزش و پرورش در این ولایت ارایه کرد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۱ - ۱۵:۲۳
Background image

سفر معین تعلیمات اسلامی وزارت معارف به ولایت بدخشان

به هدف تعمیل هدایت رهبری مقام عالی ا.ا. افغانستان در پیوند با ایجاد لیلیه برای مدارس دینی کشور، اینک الحاج مولوی کرامت الله آخند زاده معین تعلیمات اسلامی وزارت معارف در ادامه سفر های. . .

شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۱ - ۱۰:۲۶
Background image

استدیو های دیجیتالی مرکز ساینس و تکنالوژی تعلیمی وزارت معارف رسما  افتتاح شد

استدیوهای دیجیتالی مرکز ساینس و تکنالوژی تعلیمی وزارت معارف از سوی الحاج مولوی حبیب الله آغا سرپرست وزارت معارف، در حالی که شماری از روئسای مرکزی این وزارت و از جمله الحاج مولوی اول گل. . .

شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۱ - ۱۰:۱۴
Background image

خبرهای معارف مرکز و ولایات

ننگرهار

کار ترمیماتی لیسه کمبو، در ولسوالی خوگیانی ولایت ننگرهار آغاز گردید. این پروژه که شامل ترمیم سقف اتاق ها، دروازه ها، کلکین ها و برخی قسمت های تخریب شده مکتب میباشد، از بودیجه. . .

بازگشت به اخبار