بخشی از کارکردهای معارف ولایت

media-moe
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۹/۸ - ۱۰:۷
dsfg

کاپیسا:
ورکشاپ آموزشی سه روزه تحت عنوان " بسیج سازی منابع برای انکشاف مکاتب" از سوی موسسه پاملرنه برای مدیران, آمران و اعضای شورا های مکاتب در ولسوالی های حصه اول, دوم و مرکز ولایت کاپیسا برگزار گردید.
مولوی محمد فرید حقانی رئیس معارف این ولایت، از موسسه پاملرنه و سایر نهاد های همکار با معارف ابراز قدردانی نمود و از اعضای شورا ها تقاضا کرد تا به منظور بهتر شدن امور اداری و تدریسی مکاتب, همکاری همه جانبه داشته باشند.
کندهار:
آمرین معارف ولسوالی های میوند بالا و میوند پایین ولایت کندهار، در یک نشست بزرگی که علمای دینی، مقام های دولتی و مردم محل اشتراک داشتند، مشکلات معارف و پیشنهادات شان را با مولوي فخرالدين نقشبندي رئیس معارف این ولایت مطرح و خواهان رسیده گی به آن ها شدند.
لغمان:
آمریت امور جوانان ولایت لغمان به تعداد ۶۰۰۰ جلد کتاب های درسی را جمع آوری و برای مسئولان معارف این ولایت تسلیم داد،  تا به درسترس دانش آموزان لیسه شهید مولوی حبیب الرحمن قرار داده شوند.
مسئولان معارف ولایت لغمان، این اقدام خوب جوانان شان را در خور سایش دانسته و از آنان با اهدای ستایش نامه ها اظهار قدردانی نمودند.
لوگر:
اداره یونسیف برای ده باب مکتب در مرکز و ولسوالی های ولایت لوگر چاه آب، برق آفتابی و دستشویی فعال میکند.
 مسئولان معارف این ولایت میگویند: کار عملی این پروژه ها پس از تکمیل سروی آن که از سوی تیم انجنیری ریاست معارف لوگر، آغاز خواهد شد.
پنجشیر:
تیم‌ ارزیابی ونظارت تعلیمی ریاست معارف ولایت پنجشیر از روند اداری، تدریسی و جریان امتحانات سالانه در چندین مکتب ولسوالی های عنابه و بازارک مرکز این ولایت نظارت کرده و دستوراتی را نیز بر مسئولین غرض بهبود آموزش و پرورش در این ولایت ارایه کرد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۲/۳/۲۰ - ۱۶:۲۶
Background image

چند خبر از کار و فعالیت ریاست معارف ولایات

ننگرهار

مفتی حبيب حضرت حقانی رئیس معارف ولایت ننگرهار، از امور اداری و تدریسی لیسه سور داک ولسوالی خوگیانی آن ولایت نظارت به عمل آورد.
موصوف در این دیدار مشکلات معلمان و دانش آموزان. . .

شنبه ۱۴۰۲/۳/۲۰ - ۱۴:۴۹
Background image

در تداوم کمک های مواد آموزشی به مکاتب ولایت لوگر

در ادامه کمک های مؤسسه یونیسف به مکاتب ولایت لوگر، اینک مؤسسه یاد شده در هماهنگی با وزارت معارف، به تعداد ۸۰۰ بسته مواد درسی و آموزشی را به ارزش حدود ۷۰ هزار دالر آمریکایی به ریاست. . .

شنبه ۱۴۰۲/۳/۲۰ - ۱۴:۱۷
Background image

مجموعه چند خبر کوتاه از فعالیت های ریاست معارف ولایات

تخار

رهبری ریاست معارف ولایت تخار همراه با هیئت مقام ولایت و نماینده امربالمعروف ونهی عن المنکر ولایت یاد شده،  از امور اداری و تدریسی دارالعلوم مرکزی تالقان نظارت کردند.
در جلسه ایکه. . .

بازگشت به اخبار