خبرهای ریاست معارف ولایت ننگرهار

media-moe
شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۱۴:۶
fgh

موسسه ودان افغانستان، در نظر دارد تا در آن عده از ولسوالی های ننگرهار که صنوف تعلیمات محلی وجود ندارد، صنوف متذکره را ایجاد نمایند .
ریاست معارف ننگرهار، جهت آگاهی آمران معارف ولسوالی های یاد شده سیمینار یک روزه را برای آنها برگزار نموده و آنان را در این مورد آموزش داد.

مفتي حبيب حضرت حقاني رئیس معارف ولایت ننگرهار با رئیس اجراییه اتاق های تجارت در این ولایت دیدار نمود.
در این دیدار، ضمن بحث در مورد اهمیت و ارزش علم و سواد در اصلاح و پیشرفت جامعه، از تاجران و سرمایه داران خواست تا از روند آموزش و پرورش در آن ولایت حمایت کرده و سایر همکاران شان را در این راستا تشویق به حمایت از معارف نمایند.

رئیس معارف ولایت ننگرهار با مسوولان این ریاست تشکیل جلسه داد و از  آنان خواست آماده‌گی های خود را مبنی بر آغاز سال نو تعلیمی،  داشته باشند.
در مقابل اشتراک کننده گان جلسه، ضمن ابراز آمادگی، مشکلات کاری شان را با رئیس معارف در جریان گذاشتند.

مردم معارف دوست ولایت ننگرهار کمک های ذیل را جمع آوری و به ریاست معارف این ولایت تسلیم نمودند:
۱_ ۲۰۰ دالر آمریکایی پول نقد.
 ۲_ یک هزار و ۳۰۰ عدد خشت پخته.
۳_ بلندگوها، آفتاب چارچ و میزهای خطابه.
رهبری ریاست با تشکر از کمک های آنها، خواهان تداوم آن گردید.

هیئتی ریاست مکاتب خصوصی وزارت معارف به ولایت ننگرهار رفته و با مسوولان نهادهای تعلیمی خصوصی این ولایت دیدار و ملاقات نمود.
در این ملاقات ها هیئت متذکره از صاحبان نهادهای آموزشی خصوصی خواست تا همه فعالیت ها و تاسیس مکاتب را مطابق طرز العمل وزارت معارف تنطیم کرده و در بخش معیاری سازی مکاتب شان تلاش بیشتر نمایند.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۶ - ۱۴:۲
Background image

تجلیل از فراغت شاگردان مدارس دینی در چند ولایت کشور

ده ها تن حافظان و طلاب از دار العلوم های سعادة العمریه و دارالعلوم الفرقانیه ولایت ارزگان، مدرسه خالد بن ولید (رضی الله عنه) ولایت کندهار و جامعه مدینه در ولایت خوست فارغ گردیدند.

فارغ. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۶ - ۱۳:۳۴
Background image

فشرده چند خبر از معارف ولایات

نیمروز، ارزگان و لوگر:

هیئتی از ریاست مرکـز ساینس وزارت معارف در یک سفر رسمی به ولایت های نیمروز، ارزگان و لوگر رفته و طی نشستی با روئسای و رهبری ریاست های معارف آن ولایات پیرامون. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۶ - ۱۳:۲۹
Background image

بهره برداری یک باب مکتب در ولایت جوزجان

یک باب مکتب ابتدائیه در قریهء چوغان ولسوالی خواجه دوکوه ولایت جوزجان تاسیس و طی مراسمی با اشتراک رئیس و مسئولین معارف، علمای کرام و نمایند گان مردم محل به فعالیت آغاز نمود.

الحاج مولوی. . .

بازگشت به اخبار