خبرهای ریاست معارف ولایت ننگرهار

media-moe
شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۱۴:۶
fgh

موسسه ودان افغانستان، در نظر دارد تا در آن عده از ولسوالی های ننگرهار که صنوف تعلیمات محلی وجود ندارد، صنوف متذکره را ایجاد نمایند .
ریاست معارف ننگرهار، جهت آگاهی آمران معارف ولسوالی های یاد شده سیمینار یک روزه را برای آنها برگزار نموده و آنان را در این مورد آموزش داد.

مفتي حبيب حضرت حقاني رئیس معارف ولایت ننگرهار با رئیس اجراییه اتاق های تجارت در این ولایت دیدار نمود.
در این دیدار، ضمن بحث در مورد اهمیت و ارزش علم و سواد در اصلاح و پیشرفت جامعه، از تاجران و سرمایه داران خواست تا از روند آموزش و پرورش در آن ولایت حمایت کرده و سایر همکاران شان را در این راستا تشویق به حمایت از معارف نمایند.

رئیس معارف ولایت ننگرهار با مسوولان این ریاست تشکیل جلسه داد و از  آنان خواست آماده‌گی های خود را مبنی بر آغاز سال نو تعلیمی،  داشته باشند.
در مقابل اشتراک کننده گان جلسه، ضمن ابراز آمادگی، مشکلات کاری شان را با رئیس معارف در جریان گذاشتند.

مردم معارف دوست ولایت ننگرهار کمک های ذیل را جمع آوری و به ریاست معارف این ولایت تسلیم نمودند:
۱_ ۲۰۰ دالر آمریکایی پول نقد.
 ۲_ یک هزار و ۳۰۰ عدد خشت پخته.
۳_ بلندگوها، آفتاب چارچ و میزهای خطابه.
رهبری ریاست با تشکر از کمک های آنها، خواهان تداوم آن گردید.

هیئتی ریاست مکاتب خصوصی وزارت معارف به ولایت ننگرهار رفته و با مسوولان نهادهای تعلیمی خصوصی این ولایت دیدار و ملاقات نمود.
در این ملاقات ها هیئت متذکره از صاحبان نهادهای آموزشی خصوصی خواست تا همه فعالیت ها و تاسیس مکاتب را مطابق طرز العمل وزارت معارف تنطیم کرده و در بخش معیاری سازی مکاتب شان تلاش بیشتر نمایند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱/۲ - ۹:۲۱
Background image

چند خبر کوتاه از کارکرد های ریاست معارف ولایت بلخ

ازفراغت ۲۲ تن حافظان دارالعلوم ودارالحفاظ خالد بن ولید، دارالحفاظ های عبدالله بن عباس و  مظاهرالعلوم قریه قمشلی ولسوالی البرز، طی محفلی با اشتراک آمران معارف و نظارت تعلیمی ولسوالی. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱/۱ - ۱۳:۵۶
Background image

خبرهای ریاست معارف ولایت نیمروز

▪الحاج مولوی گل احمد حقانی رئیس معارف ولایت نیمروز، از جریان کار ترمیماتی ۱۴ باب صنف درسی لیسه شهید گل محمد نظارت به عمل آورد.
موصوف طی این دیدار گفت: معارف پویا وابسته به حمایت های. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱/۱ - ۱۱:۵۶
Background image

فشرده چند خبر از ریاست معارف ولایت کابل

کارمندان ساحوی موسسه حمایت از اطفال و آمر معارف ولسوالی موسهی از سیستم آب رسانی فعال شده در پنج مکتب که از سوی موسسه متذکره تمویل شده، بازدید کردند.  مسوولان معارف از کار پروژه و سیستم. . .

بازگشت به اخبار