رئیس دعوت و ارشاد وزارت معارف وارد ولایت بادغیس شد

media-moe
دوشنبه ۱۴۰۱/۷/۱۱ - ۱۰:۱۵
fgsdfgd

طی سفر های هیئت ریاست دعوت و ارشاد وزارت معارف به ولایات نهایت سرد سیر کشور غرض ارزیابی امور اداری، تدریسی و وضعیت تعلیمی  ولایات، اینک مولوی عبدالحی حازم رئیس دعوت و ارشاد وزارت معارف و تیم کاری شان وارد ولایت بادغیس شدند.
که در این سفر، موضوعات آتی تعقیب گردید:
۱- شناخت امام مبلغ.
۲- نظارت از امور شرعی.
۳- بررسی کار های اداری و تدریسی ریاست معارف آن ولایت و استماع نظریات و شکایات.
۴- دیدن از شماری مکاتب و مدارس دینی این ولایت.
رئیس ارشاد و دعوت وزارت معارف و هیئت همراه شان حین ورود به ولایت بادغیس ابتداء با رئیس معارف ولایت یاد شده دیدار نموده و در مورد اهداف سفر هیئت، برای شان روشنی انداخت.
هم چنان در این سفر، هیئت در محفلی که به اشتراک رهبری و آمرین بخش های ریاست معارف، مسئولان و معلمان مکاتب و مدارس دینی دایر گردیده بود حضور یافته و پروگرام های کاری سفر خویش را توضیح و تشریح نمود و در محوریت بهبود وضعیت تعلیم و تربیه آن ولایت صحبت  نمود.
موصوف تصریح کرد که باید معیار استخدام در ادارات تقوا و مسلکی بودن کارمندان بوده باشد و کارمندان از اوامر آمرین خود اطاعت نموده، پابند به وظایف شان باشند.
کارمندان اناث و مراجعین حجاب شرعی را رعایت کنند، کارمندان از رشوه،اختلاس و سایر مظاهر غیر شرعی و ضد اخلاقی جدا اجتناب نمایند.
هیئت از برخی شعبات ریاست معارف و سایر نهاد های تعلیمی هم دیدن کرده، شکایات  و پیشنهادات کارمندان و مراجعین را استماع نمود.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۲:۰
Background image

بازتاب قسمتی از فعالیت های معارف در ولایات

لغمان

مولوی شاه جهان ساجد رئیس معارف ولایت لغمان طی جلسه ی که جهت شکوفایی معارف این ولایت برگزار کرده از فعالیت ها و پیشرفت ها در عرصه معارف پس از پیروزی امارت اسلامی اظهار خوشبینی. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۹:۴۶
Background image

خلاصه از فعالیت های ریاست های معارف ولایات

دایکندی

مفتی رحمت الله مدثر رئیس معارف ولایت دایکندی و هیئت همراه با  الحاج ملاعبدالحکیم رفیع الله قوماندان امنیه آن ولایت دیدار نموده، روی هماهنگی و همکاری های این دو نهاد در رابطه به. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۱:۵۱
Background image

خلاصه از کار کرد های یک روزه در ادارات ریاست معارف ولایت کابل

مسوولان موسسه OCCD در دیدار با مولوي عبدالله عابد آمرمعارف ولسوالی سربی ولایت کابل، روی ایجاد پنجاه صنف تعلیمات محلی و تسریعی در مناطق دور افتاده این ولسوالی صحبت نموده و خواهان همکاری. . .

بازگشت به اخبار