مسئول موسسه UNHCR با وزیر سرپرست معارف دیدار کرد

media-moe
چهارشنبه ۱۴۰۱/۴/۱۵ - ۱۵:۷
مسئول موسسه UNHCR با وزیر سرپرست معارف دیدار کرد

آقای لیونارد زولو Leonard Zulu مسئول کمیشنری عالی ملل متحد در امور مهاجرین  (UNHCR) برای افغانستان با شیخ مولوی نورالله منیر وزیر سرپرست معارف دیدار و ملاقات نمود.
در نخست این نشست، آقای لیونارد زولو  مراتب تسلیت خود را از بابت زلزله های اخیر که در ولایات پکتیا و خوست رخ داد، به وزیر سرپرست معارف ابراز نموده، تصریح کرد که با آسیب دیدگان زلزله، کمیشنری عالی ملل متحد به کمک های خود ادامه داده و تیم های مدد رسان در ساحه عملا مصروف کمک رسانی هستند.
موصوف اضافه نمود: موسسه مذکور در این اواخر در افعانستان سه باب مکتب اعمار نموده و کار بالای دو باب مکتب دیگر جریان داشته و در آینده نیز می خواهد برای آن عده مکتب هایی که تعمیر ندارند، ۲۰۰۰ تخته خیمه تهیه و توزیع نماید تا به حیث صنوف درسی برای شاگردان استفاده صورت گیرد.
به گفته وی؛ کمیشنری مذکور در آینده اراده دارد تا در حدود امکانات موجوده خویش، در جهت ساخت و ساز تعمیرات جدید برای مکاتب افغانستان کمک کند.
در مقابل وزیر سرپرست معارف، ورود آقای زولو را به افغانستان و به وزارت معارف خیر مقدم گفته و از بهر غم شریکی و کمک با زلزله زدگان و مساعدت های موسسه مذکور با این وزارت قدر دانی کرده اذعان داشت که؛ وزارت معارف در جهت فعالیت های خیریه کمیشنری عالی م.م. برای نظام آموزشی کشور متعهد است که هرنوع تسهیلات را فراهم  نماید .
در این نشست تفاهم صورت گرفت که، تیم های مشترک تخنیکی هردو جانب ( وزارت معارف و کمیشنری عالی م.م.) برای تهیه میکانیزم خاص کار نموده تا بر بنیاد آن فعالیت های عملی آغاز شوند.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۱/۵/۲۷ - ۱۱:۷
Background image

خلاصه اخبار فعالیت های ریاست های معارف ولایات

▪دایکندی:
جلسه‌ی هماهنگی ریاست معارف و ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت دایکندی، تحت ریاست مفتی رحمت الله مدثر رئیس معارف این ولایت در  ریاست معارف، برگزار گردید.
در این نشست، روی موضوعات. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۵/۲۵ - ۱۵:۹
Background image

گزارش کار و فعالیت یک ساله‌‌ی وزارت معارف با ملت افغانستان شریک ساخته شد.

مسئولین وزارت معارف کشور، کارکردها، فعالیت‌ها و دست آوردهای یک سال این وزارت را، طی یک کنفرانس مطبوعاتی در مرکز رسانه‌های افغانستان، با حضور خبرنگاران به پیشگاه ملت ارائه کردند.
مولوی. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۵/۲۵ - ۷:۳۳
Background image

دعوت نامه مطبوعاتی

کابل – افغانستان: قرار است امروز سه شنبه، ٢٥ اسد سال روان، کنفرانس های جداگانه خبری وزارت تحصیلات عالی و وزارت معارف، در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت برگزار گردد، بناً از نمایندگان. . .

بازگشت به اخبار