خبر های ریاست معارف ولایت میدان وردک

media-moe
شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۱۴:۴۵
غفع

ریاست معارف ولایت میدان وردک با برگزاری امتحان تثبیت سویه از نزد ۱۰۷۰ تن مجاهدین آمارت اسلامی آن ولایت، امتحان اخذ نمود.
رهبری ریاست معارف ضمن ستایش از دلیری و شجاعت مجاهدین افزود: آنانی که در این امتحان نمرات معیاری اخذ کنند می توانند درس های خود را از صنف ۱۱ و آنانی که ازلحاظ نمره در رده دوم قرار می گیرند،  دروس شان را از صنف دهم  آغاز کنند.
.
پنج تن از حافظان قرآنکریم از دارالعلوم الجهاد در ولسوالي چک میدان وردک فارغ گردیدند. به همین مناسبت محفلی با اشتراک رهبری و کارمندان ریاست معارف، علمای دینی و اعضای خانواده های فارغان برگزار گردید.
 مسوولان فراغت حافظان را تبریک گفته و از آنان خواستند تا در قسمت ادای رسالت و مسوولیت های شان در قبال مردم و کشور گام های استوار برداشته و در این زمینه مصدر خدمات شایانی شوند.
 
آمریت معارف ولسوالی چک ولایت میدان وردک با برگزاری جلسه کاری،  در مورد آمادگی ها برای آغاز سال جدید تعلیمی با آمران و مدیران مکاتب گفتگو نموده و از آنان خواسته شد که در مورد بهبود امور اداری و تدریسی در ادارات شان برنامه های خوبی روی دست داشته تا در جریان فعالیت های روزانه به مشکل مواجه نشوند.
 در این جلسه همچنان در مورد غرس نهال و اهمیت ساحه سبز در مراکز تعلیمی بحث گردید.

آمریت سواد آموزی ریاست معارف ولایت میدان وردک با مدیران سواد آموزی ولسوالی های آین ولایت کارکرد ها و مشکلات  یک سال گذشته را در راستای سواد اموزی بررسی نموده و در جهت پیشرفت کار ها تبادل نظر کردند.
در این نشست مدیران سواد آموزی دستاورد و چالش های سد راه شان را از طریق ارائه سلاید و تصاویر  به اعضای جلسه پیشکش کردند.

مسوولان معارف و ادارات ملکی و نظامی ولسوالی چک از انستیتوت کثیرالرشتوي ولسوالی یاد شده دیدار نموده و پس بررسی همه جانبه انستیتوت مذکور، خدمات استادان این نهادعلمی را قابل ستایش دانستند.
در مقابل آمر انستیتوت متذکره ضمن خوش آمدید مسوولان محلی، اطمینان داد تا با همه توان در خدمت نسل جوان و آموزش آنها خواهد بود.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲ - ۱۱:۴۲
Background image

خلاصه خبرهای معارف ولایت

بلخ:

یک بنیاد خیریه برای ۱۴۷۵ تن شاگردان مکاتب ولایت بلخ به هزینه ۳میلیون و ۶۸۷ هزارو ۵۰۰ افغانی بیک و قرطاسیه جات کمک نمود که با حضورداشت رهبری ریاست معارف آن ولایت توزیع گردید.

کندز. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲ - ۱۱:۲۹
Background image

کمپاین آگاهی دهی حفاظت از کتاب های درسی در مکاتب ولایت لوگر

کمپاین آگاهی دهی حفاظت و نگهداری از کتب درسی تحت عنوان « کتاب های درسی دارایی ملی بوده و باید از آنها حفاظت شود » در ۱۶ باب مکتب شهر پل علم مرکز آن ولایت راه اندازی گردید.

کمپاین یاد. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲ - ۱۰:۵۰
Background image

دیدار معین تضمین کیفیت وزارت معارف با والی و خانواده های آسیب دیده گان سیلاب ها در ولایت غور

الحاج مولوی عبدالخالق صادق معین تضمین کیفیت وزارت معارف و هیئت معیتی شان که غرض بررسی ‌و انجام یک سلسله امور تعلیمی و تربیتی وارد ولایت غور شده است در حالی که الحاج شیخ حفیظ الله محفوظ. . .

بازگشت به اخبار