فشرده ای از فعالیت های ریاست های معارف ولایات

media-moe
دوشنبه ۱۴۰۱/۷/۱۱ - ۱۰:۵۷
فشرده ای از فعالیت های ریاست های معارف ولایات

▪هرات:
مسابقات فوتبال میان تیم های ورزشی مکاتب معارف شهرهرات که به استقبال  پیروزی امارت اسلامی، با شرکت ۱۶ تیم شاگردان برگزار شده بود، با برگزاری مسابقه فینال بین لیسه سلطان غیاث‌الدین غوری و لیسه خصوصی بشیری پایان یافت که در نتیجه لیسه خصوصی بشیری در صدر قرار گرفت.
▪فراه:
مولوي اختر محمد زعیم، رئیس معارف ولایت فراه با هیئت همراه، تعدادی از مدارس دینی و مکاتب ولسوالی پشت کوه این ولایت را نظارت و بررسی کرد، او ضمن تاکید بر کیفیت آموزش، با مردم محل، متنفذین قومی و علمای دینی نیز دیدار کرد. 
▪بلخ:
مولوی شیرمحمد عمر آمر معارف ولسوالی نهرشاهی ولایت بلخ با آمرین مکاتب این ولسوالی تشکیل جلسه داد و در مورد نظارت جدی از روند تدریس در مکاتب و سرعت بخشیدن کارهای اداری هدایات لازم ارایه کرد.
▪کاپیسا :
 آمریت معارف ولسوالی اله سای ولایت کاپیسا، رقابت سیرت النبی را میان ۱۵۰ تن از دانش آموز مکاتب این ولسوالی برگزارکرد. 
مولوی محب الله قانت آمر معارف اله سای، هدف از برگزاری این رقابت ها را آراستن دانش آموزان با اخلاق محمد( ص ) عنوان کرد.
▪سمنگان:
 روند انتخاب کاندیدان ۶۸ بست خالی ریاست معارف ولایت سمنگان آغاز گردید.
مولوی نصرت الله فیضانی رئیس معارف ولایت سمنگان از هیئت اصلاحات اداری و مقام های مسئول خواست تا با برگزاری امتحان شفاف کار را به اهل کار بسپارند.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۱ - ۱۵:۲۳
Background image

سفر معین تعلیمات اسلامی وزارت معارف به ولایت بدخشان

به هدف تعمیل هدایت رهبری مقام عالی ا.ا. افغانستان در پیوند با ایجاد لیلیه برای مدارس دینی کشور، اینک الحاج مولوی کرامت الله آخند زاده معین تعلیمات اسلامی وزارت معارف در ادامه سفر های. . .

شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۱ - ۱۰:۲۶
Background image

استدیو های دیجیتالی مرکز ساینس و تکنالوژی تعلیمی وزارت معارف رسما  افتتاح شد

استدیوهای دیجیتالی مرکز ساینس و تکنالوژی تعلیمی وزارت معارف از سوی الحاج مولوی حبیب الله آغا سرپرست وزارت معارف، در حالی که شماری از روئسای مرکزی این وزارت و از جمله الحاج مولوی اول گل. . .

شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۱ - ۱۰:۱۴
Background image

خبرهای معارف مرکز و ولایات

ننگرهار

کار ترمیماتی لیسه کمبو، در ولسوالی خوگیانی ولایت ننگرهار آغاز گردید. این پروژه که شامل ترمیم سقف اتاق ها، دروازه ها، کلکین ها و برخی قسمت های تخریب شده مکتب میباشد، از بودیجه. . .

بازگشت به اخبار