متوسطه سرذولیج ولسوالی یکه ولنگ۲ به لیسه ارتقا یافت

media-moe
دوشنبه ۱۴۰۰/۱/۲۳ - ۱۶:۳۲
بامیان ولایت کې د سرذولیج منځنی ښوونځی لیسې ته لوړ شو

وزارت معارف، بامیان: به اساس پیشنهاد اهالی و فراهم آوری سهولت ها برای دانش آموزان، متوسطه سرذولیج ولسوالی یکه ولنگ۲ به لیسه ارتقاء یافت.

در مراسمی که به همین مناسبت دایر گردیده بود ضمن حضور مسوولان مقام ولایت ، رئیس معارف، ولسوال یکه ولنگ۲، تعدادی از روسای ادارات دولتی ، علما و بزرگان قومی و شماری معلمین و شاگردان مکتب اشتراک داشتند.

در این برنامه سیدانور رحمتی والی بامیان طی سخنانی از حمایت اداره محلی درپیوند به موضوع صحبت نموده ودر جهت غنا مندی بیشتر آن وعده سپرد.

متعاقبا رئیس معارف ضمن تبریک ارتقای مکتب به مردم ابراز داشت که ریاست معارف طبق پلان در نظر دارد در قسمت حل مشکلات معارف در ولایت بامیان در زمینه دسترسی تعلیم برای اطفال برنامه های را در سال تعلیمی ۱۴۰۰ روی دست داشته که یکی پی دیگری به منصه اجرا قرار خواهند گرفت.

لازم به ذکر است که در این مکتب ۵۰۵ شاگرد مشغول تعلیم بوده که ۲۴۶ تن آنان را دختران تشکیل میدهد و با ارتقای مکتب دخترانی که سال های قبل از صنف نهم فارغ و از تعلیم باز مانده بودند میتوانند به تعلیم شان الی اخیر دوره ثانوی ادامه دهند.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۳/۳۰ - ۲۱:۴۰
Background image

تدویر ورکشاپ سه روزه برای کارمندان معارف ولایت پکتیکا

وزارت معارف، پکتیکا: برای کارمندان ریاست معارف ولایت پکتیکا ورکشاپ سه روزه جهت تامین شفافیت در استفاده از کمک های نقدی برنامه اقرا، در تالار جلسات ریاست معارف آن ولایت تدویر گردید.

در. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۷ - ۱۱:۵۵
Background image

امضای تفاهمنامه همکاری ریاست معارف ولایت کندهار با پوهنتون آن ولایت

وزارت معارف، کندهار: پوهنتون ولایت کندهار بر مبنای تفاهم نامه ایکه از طرف ریاست معارف آن ولایت با آنها به امضا رسیده است، همکارهای اکادمیک خودرا برای مدت ۵ سال با ریاست معارف اعلام. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۷ - ۱۱:۳
Background image

پیام تسلیت

با تأثر فراوان اطلاع حاصل نمودیم که فضل احمد حیدری مشاور ارشد معینیت تعلیم وتربیه وزارت معارف، به اثر مریضی که عاید حال شان گردیده بود، داعی اجل را لبیک گفت.

 (انا لله و انا الیه. . .

بازگشت به اخبار