نگاهی برخبرهای معارف ولایات

media-moe
سه‌شنبه ۱۴۰۲/۶/۲۸ - ۸:۵۶
123

لوگر

به کمک شخصی دو تن از هموطنان معارف دوست در ولایت لوگر، یک حلقه چاه آب آشامیدنی در  لیسه حصارک شهر پل علم مرکز آن ولایت، حفر می گردد. به گفته مسئولین، هزینه این چاه با عمق ۵۵ متر با سایر لوازم آن یکصد هزار افغانی تخمین شده که ازسوی دو تن هموطنان ما پرداخت می شود.

دایکندی

یک نهاد همکاری با معارف در هماهنگی با ریاست معارف ولایت دایکندی برای ۴۳۴ تن استادان صنوف تعلیمات محلی و تسریعی که ۳۴۳ تن آنان را زنان تشکیل میدهند، سیمینار سه روزه ارتقای ظرفیت برگزار نمود.
 اشتراک کننده گان این سیمینار در بخش های، میتود و تیوری جدید تدریس، اساسات یادگیری، فنون مدیریت صنف، ترتیب پلان درسی معلم و حفظ الصحه شاگردان، داشته های علمی را فرا گرفتند.

غزنی

الحاج مولوی میرنصیراحمدحسینی رئیس معارف ولایت غزنی طی جلسه یی با آمرین آن ریاست، ضمن بررسی مشکلات و دستاورد های ریاست معارف، در مورد بهبود امور و رفع مشکلات مسایل اداری و تدریسی بحث و تبادل نظر نمودند. 

کابل

مولوی عبدالحق حقانی رئیس معارف ولایت کابل از جریان امتحان چهارونیم ماهه مدارس دینی ولسوالی بگرامی آن ولایت نظارت به عمل آورد وعلاوه بر  بررسی جریان امتحان بر شفافیت پروسه نیز تاکید ورزید.

پکتیا

 مدیر عمومی سواد آموزی ریاست معارف ولایت پکتیا که جدیدا تعیین و مقرر گردیده است از سوی رهبری آن ریاست به کارمندان مربوطه معرفی و رسما به کارآغاز نمود.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۴/۲۷ - ۱۴:۱۹
Background image

خبر های ولایتی معارف

نیمروز، کندز، سرپل:
از واجدین شرایط برای بست های مورد نظر اداری و تدریسی  در ریاست معارف ولایت های نیمروز کندز و سرپل امتحان رقابتی اخذ گردید.

ننگرهار:
یک تن از هم وطنان معارف دوست. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۴/۲۷ - ۱۴:۱۰
Background image

اتمام کار بازسازی ۸ باب مکتب در ولایت لوگر

طی مراسمی به اشتراک الحاج مولوی عبدالرحمن حمیدی رئیس، مسئولین ریاست معارف، شماری علماء و نمایندگان مردم ولایت لوگر، بعد از اتمام کار ترمیمات و تجهیزات برخی وسایل ضروری،  ۸ باب مکتب در. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۴/۲۶ - ۱۵:۳۹
Background image

دیدار رئیس معارف ولایت هرات با معین تعلیمات اسلامی

الحاج مولوی رحمت الله جابر رئیس معارف ولایت هرات طی دیداری که با الحاج مولوی کرامت الله آخندزاده معین تعلیمات اسلامی وزارت معارف داشت، در محوریت پیشرفت ها و مشکلات کاری ریاست معارف. . .

بازگشت به اخبار