نگاهی برخبرهای معارف ولایات

media-moe
سه‌شنبه ۱۴۰۲/۶/۲۸ - ۸:۵۶
123

لوگر

به کمک شخصی دو تن از هموطنان معارف دوست در ولایت لوگر، یک حلقه چاه آب آشامیدنی در  لیسه حصارک شهر پل علم مرکز آن ولایت، حفر می گردد. به گفته مسئولین، هزینه این چاه با عمق ۵۵ متر با سایر لوازم آن یکصد هزار افغانی تخمین شده که ازسوی دو تن هموطنان ما پرداخت می شود.

دایکندی

یک نهاد همکاری با معارف در هماهنگی با ریاست معارف ولایت دایکندی برای ۴۳۴ تن استادان صنوف تعلیمات محلی و تسریعی که ۳۴۳ تن آنان را زنان تشکیل میدهند، سیمینار سه روزه ارتقای ظرفیت برگزار نمود.
 اشتراک کننده گان این سیمینار در بخش های، میتود و تیوری جدید تدریس، اساسات یادگیری، فنون مدیریت صنف، ترتیب پلان درسی معلم و حفظ الصحه شاگردان، داشته های علمی را فرا گرفتند.

غزنی

الحاج مولوی میرنصیراحمدحسینی رئیس معارف ولایت غزنی طی جلسه یی با آمرین آن ریاست، ضمن بررسی مشکلات و دستاورد های ریاست معارف، در مورد بهبود امور و رفع مشکلات مسایل اداری و تدریسی بحث و تبادل نظر نمودند. 

کابل

مولوی عبدالحق حقانی رئیس معارف ولایت کابل از جریان امتحان چهارونیم ماهه مدارس دینی ولسوالی بگرامی آن ولایت نظارت به عمل آورد وعلاوه بر  بررسی جریان امتحان بر شفافیت پروسه نیز تاکید ورزید.

پکتیا

 مدیر عمومی سواد آموزی ریاست معارف ولایت پکتیا که جدیدا تعیین و مقرر گردیده است از سوی رهبری آن ریاست به کارمندان مربوطه معرفی و رسما به کارآغاز نمود.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۲/۷/۲ - ۱۴:۱۴
Background image

فشرده چند خبر از معارف ولایات

پکتیا
مولوی عبدالوکیل خالد رئیس معارف ولایت پکتیا طی جلسه‏ ء با مسئولین مکاتب آن ولایت، در مورد تطبیق احکام و هدایات رهبری ا.ا. و وزارت معارف صحبت نموده و از آنان خواست تا در بلند بردن. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۷/۲ - ۱۲:۱۲
Background image

نتایج ارزیابی های هیئت ریاست امتحانات معیاری اعلام شد

هیئتی متشکل از اعضای علمی و مسلکی ریاست امتحانات معیاری وزارت معارف که به خاطر بررسی و ارزیابی توانایی های خواندن و نوشتن شاگردان و ارزیابی آنها از آموخته های شان از مضامین ریاضی و. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۷/۲ - ۱۰:۴۷
Background image

نگاهی بر خبرهای کوتاه از معارف ولایات

هلمند
ریاست معارف ولایت هلمند طی برگزاری یک امتحان رقابتی،  از نزد ٦٥٨ تن داوطلبان واجد شرایط، امتحان معلمی اخذ نمود تا افرادی را که موفق به اخذ نمرات معیاری این پروسه شده باشند، در. . .

بازگشت به اخبار