چند خبر کوتاه از فعالیت های معارف مرکز و ولایات

media-moe
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۹/۸ - ۱۲:۳۷
ghj

بلخ:
شرکت های سلطان‌زاده و احمدجان با حضور مولوی عبدالجلیل شهیدخیل رئیس معارف ولایت بلخ، 250 مترمربع فرش ،12 پایه بخاری برقی 3 تخته سولر معه یی لوازم مورد نیازآن را به مسئولین دارالایتام مرکزی ولایت بلخ تسلیم نمودند .
رئیس معارف بلخ  ضمن قدر دانی از مسئولان شرکت های یاد شده از سایرین نیز خواست تا معارف را مورد حمایت قرار دهند.
لغمان:
مسئولان بخش صحی وزارت معارف در هماهنگی با کارمندان مدیریت صحی ریاست معارف ولایت لغمان، از چندین مکتب در ولسوالی قرغه‌یی این ولایت دیدار نمودند.
در این دیدار هیئت صحی ریاست معارف ولایت مذکور، بخش های صحی این مکاتب را بررسی کرده و برای دانش اموزان در مورد اهمیت تابلیت های تقویتی و وقایوی صحبت نمود.
کابل:
اعضای نظارت تعلیمی ریاست معارف ولایت کابل با مسئولان موسسه یونیسف، از چندین باب صنوف تعلیمات محلی در ولسوالی سروبی این ولایت دیدار نموده، برای مسئولان این صنوف در موارد درسی و اداری رهنمایی های لازم انجام دادند.
کندهار:
مولوی محمود خان آمرنظارت تعلیمی ولسوالی دند ولایت کندهار، طی بررسی از امور اداری و تدریسی ابتدائیه میا نورمحمد در این ولسوالی، نظم و دسپلین مکتب متذکره را خوب توصیف کرده و از زحمات مسئولان آن اظهار قدر دانی نمود.
نیمروز:
مولوی گل احمد حقانی رئیس معارف ولایت نیمروز، از متوسطه زرنج مرکز آن ولایت بازدید به عمل آورده با مسئولان اداری،‌ تدریسی و شاگردان مکتب مذکور صحبت  کرد.
در این ملاقات مشکلات و چالش های آنها را شنیده و در جهت حل آن ها وعده همکاری داد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۲:۰
Background image

بازتاب قسمتی از فعالیت های معارف در ولایات

لغمان

مولوی شاه جهان ساجد رئیس معارف ولایت لغمان طی جلسه ی که جهت شکوفایی معارف این ولایت برگزار کرده از فعالیت ها و پیشرفت ها در عرصه معارف پس از پیروزی امارت اسلامی اظهار خوشبینی. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۹:۴۶
Background image

خلاصه از فعالیت های ریاست های معارف ولایات

دایکندی

مفتی رحمت الله مدثر رئیس معارف ولایت دایکندی و هیئت همراه با  الحاج ملاعبدالحکیم رفیع الله قوماندان امنیه آن ولایت دیدار نموده، روی هماهنگی و همکاری های این دو نهاد در رابطه به. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۱:۵۱
Background image

خلاصه از کار کرد های یک روزه در ادارات ریاست معارف ولایت کابل

مسوولان موسسه OCCD در دیدار با مولوي عبدالله عابد آمرمعارف ولسوالی سربی ولایت کابل، روی ایجاد پنجاه صنف تعلیمات محلی و تسریعی در مناطق دور افتاده این ولسوالی صحبت نموده و خواهان همکاری. . .

بازگشت به اخبار