چند خبر کوتاه از فعالیت های معارف مرکز و ولایات

media-moe
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۹/۸ - ۱۲:۳۷
ghj

بلخ:
شرکت های سلطان‌زاده و احمدجان با حضور مولوی عبدالجلیل شهیدخیل رئیس معارف ولایت بلخ، 250 مترمربع فرش ،12 پایه بخاری برقی 3 تخته سولر معه یی لوازم مورد نیازآن را به مسئولین دارالایتام مرکزی ولایت بلخ تسلیم نمودند .
رئیس معارف بلخ  ضمن قدر دانی از مسئولان شرکت های یاد شده از سایرین نیز خواست تا معارف را مورد حمایت قرار دهند.
لغمان:
مسئولان بخش صحی وزارت معارف در هماهنگی با کارمندان مدیریت صحی ریاست معارف ولایت لغمان، از چندین مکتب در ولسوالی قرغه‌یی این ولایت دیدار نمودند.
در این دیدار هیئت صحی ریاست معارف ولایت مذکور، بخش های صحی این مکاتب را بررسی کرده و برای دانش اموزان در مورد اهمیت تابلیت های تقویتی و وقایوی صحبت نمود.
کابل:
اعضای نظارت تعلیمی ریاست معارف ولایت کابل با مسئولان موسسه یونیسف، از چندین باب صنوف تعلیمات محلی در ولسوالی سروبی این ولایت دیدار نموده، برای مسئولان این صنوف در موارد درسی و اداری رهنمایی های لازم انجام دادند.
کندهار:
مولوی محمود خان آمرنظارت تعلیمی ولسوالی دند ولایت کندهار، طی بررسی از امور اداری و تدریسی ابتدائیه میا نورمحمد در این ولسوالی، نظم و دسپلین مکتب متذکره را خوب توصیف کرده و از زحمات مسئولان آن اظهار قدر دانی نمود.
نیمروز:
مولوی گل احمد حقانی رئیس معارف ولایت نیمروز، از متوسطه زرنج مرکز آن ولایت بازدید به عمل آورده با مسئولان اداری،‌ تدریسی و شاگردان مکتب مذکور صحبت  کرد.
در این ملاقات مشکلات و چالش های آنها را شنیده و در جهت حل آن ها وعده همکاری داد.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۲:۴۰
Background image

اهدای زمین برای معارف در ولایت کاپیسا

به سلسلهء حمایت های مردم از نظام تعلیمی کشور در مرکز و ولایات، این بار یک تن از معارف دوستان ولایت کاپیساحاضر شده است تا موازی ۶۰۰  متر مربع زمین شخصی شان را به ریاست معارف ولایت یاد. . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۲:۲۹
Background image

اعمار و ترمیم یک تعداد مکاتب و مدارس در ولایت غزنی

طبق پلان ریاست معارف ولایت غزنی در راستای ساخت و ترمیمات مدارس و مکاتب آن ولایت، اینک در طول سال روان شمسی( ۱۴۰۲ ) از طریق بودجه وزارت معارف و کمک های نهاد های حمایت کننده از معارف و. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۹ - ۱۵:۴۱
Background image

خلاصه خبرهای معارف ولایات

غزنی

شماری از کارمندان اداری و اعضای نظارت تعلیمی قبلی ریاست معارف ولایت غزنی در تعیینات تازه، به حیث اعضای علمی و مسلکی در برنامه تعلیمات عمومی آن ریاست معارف تعیین شده و از سوی الحاج. . .

بازگشت به اخبار